| caradima a întrebat:

ce sa fac daca cel mai bun prieten[ george] al iubitului meu se da la mine... si mie imi place de amandoi. iubitul meu este plecat acum din oras iar prietenul lui se da la mine...si cu toate astea inca un alt prieten[ andy] de al iubitului meu se da si el la mine. mie imi place de toti 3. dar nu stiu cum sa reactionez. george imi zice sa nu ii zic nimic iubitului meu. ce sa fac? cum sa ma impart intre ei? pe care sa il aleg?

Răspuns Câştigător
| AndreyG a răspuns:

Sa il alegi pe cel cu care esti in prezent. Halal prieteni are si iubitul tau. ar trebui sa-i spui iubitului tau despre avansurile prietenilor lui. e urat ce fac astia, nu te duce cu ei caci sunt doar niste nesimtiti ce nu-si respecta prietenul si asa oameni sunt pur si simplu oribili. N-am mai vazut asa ceva.

11 răspunsuri:
| skiziiskiz a răspuns:

La care ti cel mai mult? raspunsul la aceasta intrebare, va fi raspunsul la ce ai intrebat tu.
Poti afla asta incercand sa nu vorbesti cateva zile cu fiecare[pe rand], sa vezi care iti lipseste

| neutrino a răspuns:

Iubitul tau nu are decat sa se bucure ca are o iubita asa de mult solicitata. Fa-le la fiecare programare ca si la medic, dupa care alege-l pe cel mai bun.

Răspuns utilizator avertizat
| 97gaby a răspuns:

La intrebarea ''pe care sal aleg?'' nimeni din intregul univers nu poate sa-ti raspunda...pot sa te sfatuiesc sa te gandesti la situatia asta cand esti singura si calma.sa incerci sa-ti imaginezi cum ar fi daca ai fi cu george, sau cu andy, sau daca ai ramane cu iubitul tau.cred ca n-ar trebui sa te gandesti la cat de bine arata fiecare atat de mult cat ar trebui sa incerci sa-ti dai seama pentru care dintre ei 3 ai sentimente reale.trebuie totusi sa te gandesti si la consecinte.pentru ca daca il alegi pe unul ii pierzi pe ceilalti doi.e ok si sa nu vrei pana la urma sa ramai cu unul dintre ei, dar daca vrei e bine sa pui in balanta atat sentimentele cat si consecintele.
se prea poate totusi ca cei doi prieteni sa incerce sa vada daca ii esti fidela iubitului tau.mrg asta e doar o teorie, poate nu-i asa.dar e bine sa ti asculti inima cand faci astfel de alegeri.big grineu sper ca te-am ajutat macar un pichappy

| alma17 a răspuns:

Ramai cu iubitul tau si lasa-i pe ceilalti 2 ca doar vor sa fii ca un trofeu pentru ei si apoi vor face misto de tine.

| TymbarkCo0L a răspuns:

Iubitului tau o sa sufere si dupa tine si dupa parsivi aia pe care ii numeste proeteni...ramai cu ala pe care il iubesti cum ar fi iubitul tau ca nu degeaba ii spui iubitul...sar putea lasa si cu bataie intre prieteni

| Bogdi_Bogdan_1990 a răspuns:

Johnny Depp: ' Atunci cand esti cu o persoana si inseli acea persoana cu o alta, ramai la a doua, ca asta inseamna ca nu ti-a placut destul prima. ' - sau ceva de genu'. Asta era ideea. Deci.

| shaormaru2000 a răspuns:

Menage a troishappy e la moda.

| Petre_Ariton_1988 a răspuns:

Simplu : 1: suna-l pe iubitul tau si spune-i ce se intampla... daca il consideri iubitul tau inseamna ca il iubesti... (cea ce ar trebui sa conteze )
2: da-le cu flit la toti aia ( in felu asta o sa castigi respect in fata prietenilor lui )... si un + mare de incredere in fata iubitului tau...
3: Suna-ti iubitul spune-i adio si fa-ti de cap cu toti prieteni lui...

varianta 3 no recomand deloc happy

in viata totimpul vei avea de ales depinde doar de tine ce alegi ca pe viitori sa fi multumita de alegerea facuta fara sa ai regrete. succes