| Raulinio a întrebat:

Buna TPU chiar nu mai stiu ce sa fac,nu mai vreau sa iubesc nu mai vreau sa ma indragostesc deoarece mereu sufar,am incercat sa o uit dar nu pot,am incercat sa o schimb dar nimeni nu umple golul lasat deci mai am putin si cad in depresie,continuam sa vorbim ca amici dar simt ca innebunesc cand imi spune de alti baieti iar nu ii pot spune ce simt pentru ea caci stiu ca nu va mai fi ceea ce a fost caci m-a refuzat deja odata, spuneti-mi voi ce e de facut, sa rup legatura cu ea pentru o perioada? dar nu cred ca voi rezista

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Salut.
Vorbește cu ea din ce în ce mai puțin iar apoi ignor-o complet. O fată și un băiat pot fi prieteni doar atunci când amândoi sunt 100% siguri că nu simt nimnic unul față de celălalt. La fel și cu o despărțire sau un refuz. E absolut aiurea să rămâi prieten cu fosta din moment ce ea a venit cu ideea să vă despărțiți, iar tu ești pus în fața faptului împlinit. Îi propui să rămâneți prieteni doar să n-o pierzi de tot. Făcând asta, îți bați joc de tine până la urmă. Am văzut orgolii stupide "folosite" prost, dar atunci când trebuie nu. Din moment ce se desparte de tine, sau te refuză iar tu îi propui sau accepți propunerea ei de a rămâne prieteni nu faci decât să te afunzi și mai tare în căcat. Tot ce trebuie să faci în cazul unei despărțiri subite e să fii indiferet și să-i arăți ușa. La fel și cu un refuz. Se presupune că ești un băiat matur și nu ai timp de prostii. Ai vrut să fii cu ea dar te-a refuzat. Nu e capăt de lume. Dar nicidecum nu rămâi prieten cu ea pentru că e imposibil ca asta să meargă. Tu te vei gândi mereu la ea mai mult decât la o prietenă și vei suferi la orice gest de indiferență al ei, la orice lucru cu care îl face, la orice relație a ei. O să devii cățelul care stă lângă ea să-i dea sfaturi când se ceartă cu noul ei prieten.
Cred că ar trebui să mă opresc, știi și tu că nu ai fost prea deștept făcând asta.
Ușor ușor, incepe s-o ignori. Să ieși, să socializezi și să cunoști alte fete. O să-ți treacă cu timpul.
Multă baftă.

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Afli sigur daca mai simte ceva pentru tine.
1. Daca da, merita sa lupti pentru ea.
2. Daca nu, asta e. Mergi mai departe. De ce ai vrea langa tine o persoana incapabila sa te iubeasca cu adevarat?

| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca o iubesti da-i drumulthinking, daca se intoarce la tine iti apartine
parerea mea e ca te-a refuzat ca sa insisti si mai tare...si iti spune de baieti ca sa te faca geloshappy...probabil te iubeste

| peperonies a răspuns:

Si, cum merge clasa a 8-a?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu te poate proteja de propria prostie.

| Țoglă a răspuns:

Rupe legătura cu ea.

| AtomiX a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asta, in trecut si parerea mea ar fi sa alegi: continui situatia cum este acum sau ii spui ce simti etc si daca iar te refuza, o stergi complet din viata ta, caci dupa parerea mea nu are rost sa te chinui asa pentru ce? pentru nimic..la inceput o sa fie greu, foarte greu big grin dar cu timpul o sa inceapa sa fie din ce in ce mai usor.