| ReadyToHelp a întrebat:

Buna TPU.Citeodata stau si ma gindesc de ce se intimpla asa cu mine. M-am intilnit cu multi baieti dar nu i-am iubit pe nici unul, adica numai pe unul dar nu sa primit nimic la noi si deja nu mai pot sa fiu cu nimeni pentru ca nu pot intretine relatia, si mereu am impresia ca se va sfirsi sia ceasta relatie. M-am gindit sa merg la psiholog dar m-am razgindit.Cum credeti in ce e porblema in mine sau in altceva?

Răspuns Câştigător
| zayidee a răspuns:

Eu cred ca ai avut o relatie, in care ti-ai pus sufletul pe tava, l-ai iubit foarte mult, si s-a terminat. apoi ai cautat in fiecare viitor iubit sa gasesti macar o parte din el, si cum nu ai gasit, ti-ai pierdut interesul, apoi ai facut o comparatie cu relatia in care tu ai fost cu adevarat indragostita, din nou nu ai gasit similitudini, si s-a ajuns la despartire. cred ca cel mai bine, ar fi sa lasi trecutul in trecut si sa te concentrezi catre viitor. fiecare persoana e unica, fii mai deschisa cu tine insati in primul rand, iar apoi vei vedea ca totul vine de la sine, nu trebuie sa fortezi nimic.

6 răspunsuri:
| zayidee a răspuns:

Merci, ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor.

| mihai_2762 a răspuns:

Nu te descuraja singura poate nu ai gasit persoana potrivita mai trebuie sa cauti cel putin asta este parerea mea. Si sa iti mai spun o chestie poate ai mai auzit de ea da speranta moare ultima crede-ma. Asa ca stai linistita vei avea o relatie sunt atatia baieti trebuie sa fie macar unul dintre ei. Bafta si ai sa vezi ca totul va fi bine.

| smartalogu a răspuns:

@Alys, are dreptate. Uite spre ex eu era sa raman orb acum ceva vreme si atunci am realizat ca lipsa unei partenere (cazul meu) e mizilic in comparatie cu lipsa vederii. Plus de asta nu dispera, sunt sigura ca sunt o multime de baieti care abia asteapta sa te cunoasca. Iesi in lume, iesi la o terasa cu prieteni, plimba-te prin parc cu cainele, crede-ma daca stai 12 ore in fata calculatorului nu o sa te agate nimeni.

| ZapPy a răspuns:

Pai depinde de tine. Poate ai un caracter care nu se potriveste cu cei care te-ai intalnit. Viata e ca o oglinda, atragi ceea ce esti. Acuma nu stiu daca baietii aia or fost atrasi de asta sau din cauza fizicului (9 din 10 cazuri ii de la fizic). Poate nici unul nu o fost ceva mai interesant. Majoritatea ce-i drept nu-s. Am vorbit cu multe fete 20+ ani si toate ziceau acelasi lucru, nu-s persoane interesante in jur. O fosta prietena era exact ca tine, si dupa ce o dat de mine am stat 9 luni impreuna si mai tinea daca nu mergea din oras.

Capu sus si incearca mai mult.Nu, reformulez, nu incerca, lasa totul de la sine. Trebe sa dai si tu de ala 1 din 10 care sa fie mai interesant happy Succes!

| Any_2443 a răspuns:

Sunt lucruri de 100000 de ori mai grave decat sa nu ai prieten.In trecut si eu vruiam un prieten exact pe placul meu.Intre timp au intervenit unele probleme(nu erau legate de iubit sau din astea) si atunci mi-am dat seama ca doar faptul ca nu ai prieten e un mizilic pe langa multe lucruri rele care s-ar putea intampla. O sa vina si vremea cand o sa gasesti baiatu perfect(pentru tine).

| DeneaW a răspuns:

Problema nu este in tine si nici in prietenii cu care te intilnestica sa iubestitrebuie sa fie o atractie unul fata de altul... citeodata poti uri un baiat dar si la fel de tare il iubestica sa-ti gasesti raspuns la intrebarea ta trebuie sa-ti gasesti jumatatea ta si atunci vei intelege cal iubestihappy succes la iubire