| Marius22222222222 a întrebat:

Buna tpu.crededi că există o amiciție între un bărbat și o femeie fara sa fie vorba de dragoste sau mereu unu din ei va pune sentimente? dau funda

Răspuns Câştigător
| MarYaNM a răspuns:

Nu, in niciun caz, la un moment dat cineva o sa simpatizeze pe celalalt si de acolo e doar un pas pana la: am inceput sa il plac.

Si fosta cand era cu mine avea un prieten baiat si asa am zis si eu ca e doar prietenie. Acum au un copil.

11 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu chiar

| Lupică27 a răspuns:

Da, exista, de ce sa nu fie?

| Madaxo97 a răspuns:

Nu există așa ceva, mereu unul din ei va ajunge să simtă mai mult la un moment dat, prietenie nu are cum sa existe între un bărbat și o femeie, pentru că automat cele 2 sexe sunt atrase unul de altul și va veni o vreme când se va întâmpla mai mult decât prietenie. Amiciție da, ceva distant, nu genul ăla de prietenie care sta toată ziua la bârfă, sau ies împreună peste tot, așa nu, sau poate doar dacă unul din ei este gay/lesbi altfel nu.

| Mindfulness a răspuns:

Cel care e sincer și nu e pe interes posibil că va pune, iar celălalt care își urmează interesele niciodată nu se va îndrăgosti, va fi mereu interesat de scopul tendențios inițial; de bani, de orice beneficiu material sau care îl avantajează! E posibil sa existe astfel de relații dar foarte rar se regăsesc în societatea de azi.

| LessDrama a răspuns:

Da, exista. Se numeste simpla prietenie si este des întâlnită. Prietenie platonica

| Marius22222222222 explică (pentru LessDrama):

Asta cu des întâlnită...nu știu ce să zic. vezi că aici cam toate rămân însărcinate nu știu cum naiba prin haine.mai des auzim de prietenii cu beneficii

| LessDrama a răspuns (pentru Marius22222222222):

Da? Na, pai nu stiu. Unde stau eu nu prea am vazut din astea

| Marius22222222222 explică (pentru LessDrama):

Nici eu unde stau nu am văzut.doar aici pe TPU orice este posibil

| Lupică27 a răspuns (pentru LessDrama):

Asa cum suntem noi, cei mai buni prieteni.

| LessDrama a răspuns (pentru Lupică27):

Dap

Răspuns utilizator avertizat