| Taniaalexandra a întrebat:

Bună, TPU! Credeti ca e normal ca după 7 luni de la despărţire sa mai am momente când ma gandesc la fostul? Nu ma gândesc la sensul de iubire, mi-e sila de el. M-a ranit enorm, eu l-am iubit si el şi-a batut joc de mine.A fost primul baiat pe care l-am iubit din tot sufletul (am mai avut relatii, dar niciuna ca aia). Credeţi că încă mai simt ceva pentru el? Sau "revolta" pe care o simt cand imi amintesc de el e strict legată de duerea pe care mi-a provocat-o? Cum sa fac sa trec peste evenimentul asta care m-a marcat asa tare? Multumesc anticipat, dau funda.

4 răspunsuri:
| Omis a răspuns:

Din cauza faptului ca l-ai iubit, esti ranita, e normal, si poate ca simti ca înca nu i-ai spus tot ce aveai pe suflet, nu te-ai descarcat, iar acea încarcatura a ramas in sufletul tau.
Daca e asta, poti face in felul urmator, scrii pe o foaie tot ceea ce porti în tine si o citesti ori de cate ori simti nevoia, în fiecare zi. La un moment dat, te vei plictisi sa o citesti, iar atunci, te vei vindeca.

| munteanuionvictor a răspuns:

O să-ți treacă după un timp.

| Adry05 a răspuns:

Eu dupa o relatie descrisa de tine ma gandeam la el si dupa 2 ani. laughing Deci da, e normal. O sa-ti treaca cu timpul. E mai bine ca ti-a ramas revolta aia totusi, o sa-ti fie mai usor sa treci peste.

| ychigo a răspuns:

Buna,incearca sa iti faci alta relatie,iesi cu amicele,gaseste-ti o activitate, cat despre faptul ca ti-a provocat durere, poti sa profiti de asta si fi mai tare, daca era totul roz, iar era ceva dubios.
Mergi mai departe!
Succes!