| pRaNk a întrebat:

cum as putea sa nu mia fiu timid? mai ales cu fetele.happy

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Adica numai cu fetele, ca daca esti si cu baietii...
Tu esti un tip cumsecade, multe fete isi doresc un tip cumsecade, dar cum numai tipii obraznici si tupeisti actioneaza, ajung sa fie combinate cu ei si sa sufere din cauza asta.
Gandeste-te la asta, ca si ei i-ar placea sa fie cu tine si ca se va simti mai bine alaturi de tine decat alaturi de un "sexual predator".
Nu merita sa 'risti' sa vorbesti cu ea ca sa o scapi de raul asta?
O treaba esentiala este, sa nu vi cu propunerea din prima. Vorbesti cu ea, petreci timp cu ea, vezi daca se simte bine cu tine, samd.

6 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Uită-te la tine, observă că ești și tu cineva,
Că ești mai presus decât mulți și nu merită să fii timid în fața lor.

Mai presus, ai încredere în tine. multe persoane (timide) sunt speciale.
Cândva, eram și eu la fel.

| PuFuLeTeLe_9807 a răspuns:

Salut. Pai nu mai fii timid pur si simplu laughing Incearca si tu sa memorezi niste glume sau sa pari interesant intr-un fel... Cel mai bun sfat ca sa prinzi curaj (daca nu poti chiar deloc sa scapi de timiditate) e sa bei o bere cu alcol (poate chiar 2) si crede-ma ca vei prinde curaj si mai mult de atat unele lucruri ti se pot parea mai amuzante happy apropo vezi sa nu intreci masura...

| WhatMeanLove a răspuns:

Buna alin.Sa sti ca eu nu iti indic sa renunti la sentimintul asta. Adica uite si eu sunt timida si sunt si foarte copilaraasa si sensibila da pentru aia toata lumea e prieten cu mine iar eu iti propun sa nu te schimbi!

| pRaNk explică:

Va multumeschappy

| Alphye a răspuns:

big grin eu man. este un exercitiu pentru a scapa de timiditate.
oriunde ai fi, saluta pe fiecare fata necunoscuta pe care o vezi. doar salutate, si cind te crezi in stare, continua discutia si cine stie, poate te alegi si cu o intilnire.winking.

| Alphye a răspuns:

big grin eu man. este un exercitiu care te poate scapa de frica, timiditate. oriunde ai fi, saluta orice fata pe care o vezi. pentru inceput doar salut`o. cind te vei simti increzut in tine, si vei crede ca poti, continua discutia. cine stie, poate te alegi cu o intilnire.winking astfel, vei scapa de timiditate, multi asa au scapat in doar o saptamana.

succes.