| ღmarynaღ a întrebat:

cum cuceresti un baiat care te respinge?

Răspuns Câştigător
| lolli_4147 a răspuns:

Hm...destul de greu. De ce nu incerci sa cuceresti pe altcineva? Da,stiu,tu il vrei pe el. Citeam zilele trecute statusul unei prietene,si suna cam asa:"Ii iubim pe cei ce ne ranesc,ii ranim pe cei ce ne iubesc,ii adoram pe cei ce ne ignora,ii ignoram pe cei ce ne adora." Am fost impresionata de adevarul pe care il incuba fraza respctiva. In primul rand,nu ii arata ca iti pasa,si mai ales cat iti pasa de el,incearca sa fii distanta,dar nu mult,doar atat cat sa il faci sa isi dea seama a nu este centrul universului tau,arata-i ca, daca el nu te place, sunt altii care o fac.Pari o fata destul de frumusica, si cu siguranta ai tu si alti admiratori.Ai multa grija de tine,de aspectul tau fizica,incearca sa fii o prezenta,o aparitie cat mai placuta pentru toti,si fizic si spiritual, fa-ti cat mai multe schimbari! Asteapta sa vina el singur la tine, pentru ca va veni si momentul asta.Nu il mai cauta! Si, in cazul in care nu vei reusi cu el, cu siguaranta vei atrage multe alte priviri.In aces caz, ar cam fi timpul sa iti indrepti privirea spre alte orizonturi.

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,adevarul e ca iubire cu forta nu merge, dar merita incercat.Deci,important e sa stii cum sa il abordezi,sa vezi ce fel de persoana e.Un baiat se indragosteste mai greu,e nevoie de rabdare. Daca tu spui ca te respinge,inseamna ca tu i-ai spus ce simti, nu? Daca el stie ca tu simti ceva pentru el si te respinge, din 2 motive:fie nu ii pasa de tine, fie ii pasa dar face pe indiferentul.Deci eu zic ca o varianta ar fi acea de a fi indiferenta si sa il ignori putin sa vezi reactia lui.Prin indiferenta il vei atrage si atunci poate va fi mai interesat de tine cand vede ca esti indiferenta. Daca nici asa nu reusesti,daca sub nicio forma nu merge,atunci mai bine lasa-l in pace, uita-l si cauta alt baiat ca sunt baieti la tot pasul, bafta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce să alerg după o luptă pierdută?
Dragostea cu sila nu se face!
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Ştii tu, dragoste cu forţa nu se poate!
O zi bună!

pa, pa.

| gigiro a răspuns:

Mai are vreun sens?

| mihaelaa18 a răspuns:

Daca te respinge este cam greu cuceritstraight face,poate insemna ca nu te place si ca nu vrea sa aiba de a face cu tinestraight facecel mai bine ar fi sa incerci sa te imprietenesti cu el,sa deveniti buni prieteni,sa incerci sa il saluti de cate ori il vezi,sa razi la glumele lui, sa ii zambesti putin, si poate asa nu va mai incerca sa te respinga si te va placea.Incearca,sti cum se zice, speranta moare ultima! Bafta:X

| Азбука a răspuns:

Crezi ca merita ?

| User a răspuns:

Iti deschizi sufletul in fata lui... drooling

| Ana a răspuns:

Daca te respinge degeaba mai incerci

| Lylly a răspuns:

Daca te respinge, cum sa il cuceresti?

| CNP a răspuns:

Eu zic mai bine sa il lasi in pace.

| Saraaaa_6669 a răspuns:

Daca te respinge, probabil are un motiv intemeiat, sau pur si simplu i se pare ca-l stresezi. Pentru baieti e ceva inumani sa-i cauti, sa-i vezi, ei nu inteleg ce-i iubirea si nu cred in ea, sau daca da, o vad doar prin sex sau alte chestii. Nu-l mai cauta un timp, fa-te ca ai intrat in pamant, apoi dupa cateva zile "iesi" si fa in asa fel incat sa iesi in evidenta cu ceva, dar sa nu se vada ca pentru el. Daca nu reusesti, o sa apara alt Fat-Frumos pe un cal alb, are balta peste!

| userimpact a răspuns:

Daca te respinge, nu prea ai cum sa-l cuceresti. Baietilor nu le place sa fie stresati.

| Mariyy a răspuns:

Buna. si pe mina ma cheama tot Maryna si pot spune ca am cam aceeasi situatie cu a ta. imi place de un baiat de la mine din clasa. in pauze nu ne prea bagam inseama decat foarte rar, dar in ore de cate ori ma uit la el pot ziceca filtram. ma puteti ajuta? chiar il IUBESC!