| alexutzaa09 a întrebat:

cum descrieti voi dragostea adevarata? Puupskiss

16 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa fie ceva...frumos.

http://9gag.com/gag/aQq9nX2

| OoBunnyoO a răspuns:

Ca o relatie lipsita de orice urma de egoism.

| Danysan a răspuns:

Ca un Hdd atacat de Termite :-p.

| AgathaRo a răspuns:

Daruire totala, uitarea de sine, comunicare, intelegere, cearta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicare, respect si intelegere reciporca

| Vi003 a răspuns:

Dragoste fata de natura care ne ofera atate si-atatea frumuseti, fata de parintii care te-au facut ce esti tu acum, fata de invatatura, fata de tot ce e bun si frumos pe lumea asta.winking

| sayWhaaat a răspuns:

Cauta pe google. vei gasi raspunsuri mai bune ca cele care ti se vor oferi aici.

| qMiruq a răspuns:

◘Iubirea este o chestie care te face să râzi atunci când eşti obosit. Iubirea este atunci când îi spui unui băiat că-ţi place cămaşa lui, iar el se îmbracă cu ea în fiecare zi. Iubirea este atunci când căţeluşul vine şi te linge pe faţă după ce l-ai lăsat singur toată ziua. Iubirea este ceva Dumnezeiesc, un dar incredibil de care, chiar dacă mă doare să o spun mulţi au parte de ea. Puţini ştiu să observe asta.
Deci prin urmare dragostea adevărată este de fapt o luptă.O luptă ce se dă între tine şi sentimentele tale, o luptă între inima ta şi creierul tău. Dragostea adevărată este atunci când eşti prea orb să observi cât de mult poate să te rănească un om şi te încurajezi şi îţi şopteşti că va fi o zi când va fi bine şi pentru tine, atunci când te minţi singur(ă) doar de dragul ei/lui, atunci când poţi să-i ierţi orice greşeală, atunci când simţi că poţi merge până la capătul lumii pentru el/ ea. Atunci când eşti doborât(ă) la pământ şi îl/o vezi pe el/ea ca pe o scăpare, un refugiu pentru veşnicie. Atunci când simţi că, cu el/ea aproape eşti nemuritor/nemuritoare. Atunci când simţi că trebuie să-i oferi tot ce ai mai bun, atunci când simţi dorinţa de a creşte în ochii lui/ei făcând o sumedenie de fapte doar pentru a vedea cât de mult îl/o preţuieşti şi cât de important este pentru tine cum te vede el/ea.
Definiţia dragostei adevărate nu se poate reda în câteva rânduri, ea este pur şi simplu infinită pentru cei ce o simt cu adevărat, nu şi pentru cei care DOAR pretind asta şi nu cred în ea.
•Cert este că atunci când te aflii într-o situaţie ca aceasta, momentele fericite sunt prea puţine şi nu sunt la forma aşteptărilor tale şi ajungi să te distrugi, dacă nu ai parte de aceeaşi dăruire şi implicare din partea persoanei iubite. Şi atunci intervin momente oribile şi ajungi la disperare. Au fost cazuri în care unii chiar au înnebunit din cauza asta.

○Deci în consecinţă trebuie să avem grijă de cine ne îndrăgostim, zic asta pentru binele fiecăruia care îmi citeşte postarea. Nu este de joacă cu aşa ceva.

Sper că te-am ajutat. happy

P.s: am pus ◘,•,○. Să delimitez posturile (nu le-am copiat, stai liniştită nu sunt genul acela de persoană. Am scris din propria experienţă.)

O viaţă plină de împliniri/succese şi dragoste îţi doresc. Pupicei kiss kiss kiss!

| JosePpPp a răspuns:

Inexistenta?

| cdu92 a răspuns:

Sunt cu ochii pe thread-ul asta.Precis o sa mor de ras, mi-am luat o punga de floricele.

| alexutzaa09 explică (pentru cdu92):

Vaiiii tu, smecheras ce esti laughing) auzi baietas, tu semeni cu o vedeta de la hollywood! Ghici cu cine...

| cdu92 a răspuns (pentru alexutzaa09):

Iisus Hristos?

| alexutzaa09 explică (pentru cdu92):

Cu iapa lui zorro...du-te si culca-te mamica daca nu ai chef de chestii siropoase!

| cdu92 a răspuns (pentru alexutzaa09):

straight face