| veriss a întrebat:

Cum pot sa dau papucii unui baiat fara sa se supere, dar nu fata in fata pentru ca sunt cam timida.

Răspuns Câştigător
| sL0boz a răspuns:

Il lasi pe el sa iti dea papucii cel mai simplu, te porti mai urat cu el, numai iesi cu el afara si gata.
Fata in fata ii zici mai bine, il duci intr-un bar restaurant, intr-o atmosfera placuta si calma si ii spui ca nuprea mai merge, dar ca vrei sa ai o relatie de prietenie cu el, nimic mai mult.
Si dupa ii dai un pupic pe gura de adio si va mai vedeti din cand in cand.Mie asa mi-ar place ca m-ar apuca isteria daca mi-ar da una papucii prin sms as sparge telefonul de nervi sau de fericire.
Sau daca as fi cu una, ieri stateam in pat cu ea si azi o vad cu altul, sau ca nu ma mai baga deloc in seama si asta e chiar enervant.

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Vorbeste fata in fata cu el, chiar daca un mail sau un SMS par o solutie mai usoara, crede-ma ca se va simti extrem de prost, si o sa-l superi. Invita-l undeva in oras. Spune-i totul calm, de ce vrei sa inchei relatia si asa ai departe...

| George1510 a răspuns:

Este mult mai bine sa-i spui totul direct pentru ca in cazul in care o vei lua pe ocolite il vei rani mai rau...parerea mea

| TarjaTurunen a răspuns:

Ii zici cum am facut eu mai de mult (sa zici rapid primele 4 cuvinte )
,, Ma despart de tine, vrei ceva de baut?,, laughing zic la gluma. mai bine ii zici in fata sau trimitei un SMS si daca iti cere explicati gasesti tu ceva.

Bafta big grin

| usernamebpla a răspuns:

Nu poti... daca tine la tine...dar trebuie sa-i dai papuci decat sa-l lasi sa`si faca sperante false.