| Rose97 a întrebat:

cum sa fac sa ma despart de iubitul meu? nu am motiv si vreau sa gasesc unul.pur si simplu m-am plictisit de el, a devenit enervant..si relatia asta dureaza de prea mult timp.ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| simona22 a răspuns:

Mdalaughing mai stiu ew pe una care s-a desp de iubitul ei cu un motiv superr tare Ea: ''ma despart de tine'' El: ''de ce?'' Ea:" pentru ca e innorat afara'' el fiind lanag minelaughing si gatalaughing

8 răspunsuri:
| Vibrations a răspuns:

Spune-i ca l-ai inselat

| Ekcstsy a răspuns:

Pur si simplu m-am plictisit de el, a devenit enervant. Asta se numeste motiv. Daahhh.

| gabby269 a răspuns:

De ce trebuie sa gasesti un motiv aiurea, mi se pare foarte urat. Spune-i sincer ca nu mai simti la fel pentru el si ca nu mai vrei sa continui relatia cu el, a devenit stresant pentru tine si nu iti mai doresti sa aveti ceva impreuna.Simplu,o sa aprecieze mai mult ca i`ai zis direct, decat daca inventezi un motiv cu care i`ai fi putut lasa o gramada de semnse de intrebare.Bafta happy

| Iuliana94 a răspuns:

E un pic ciudat ceea ce spui tu. Inseamna ca nu l-ai iubit. Oricum ar fi, cea mai buna solutie e sa vorbesti cu el despre asta si sa discutati pe sleau. Spune-i ca ai nevoie de o pauza si e imposibil sa nu inteleaga daca nu ii explici motivele tale.Comunicati. Este rezolvarea pentru toate probleme din lume. Comunicarea.Iti doresc succes, si intr-o relatie viitoare te sfatuiesc sa te gandesti de 2 ori inainte daca il iubesti pe respectivul sau daca este decat un capriciu pentru tine. Nu vei face decat sa il ranesti pe el, si apoi sa te ranesti pe tine. Sper ca te-am ajutat!:*

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Ma intreb daca tu l-ai iubit pe baiatul asta sau doar te+ai jucat cu el.Sigur exista de fapt unele probleme,regrete tardive care au dus treptat la erodarea, stricare, subrezirea relatiei.
Spune+i pur si simplu ca lucurile intre voi nu mai merg, ca a venit timpul sa o ia fiecare pe alt drum dar puteti ramane prieteni. Incearca+l sa faca sa inteleaga si vorbeste c calm, nu striga la el

| 1Mihai1 a răspuns:

"si relatia asta dureaza de prea mult timp" Mă întreb dacă l-ai uibit cu adevărat...

| best78 a răspuns:

Nu trebuie sa gasesti un motiv. Poti discuta cu el si sa ii explici frumos si detasat cum ca nu mai ai sentimente pentru el sau ca vrei pur si simplu o pauza pentru a vedea cea ce simti pentru el.

| Radu_Aðełɪn_1999 a răspuns:

Dăi bloc pe fb și gatalaughing rolling on the floor