| Aysa19 a întrebat:

Cum se manifesta menstruatia peste sarcina? Ai aceleai dureri? Tine tot asa de mult ca cea normala? etc. FUNDA!

2 răspunsuri:
| LeylaLeyla a răspuns:

Lluvia, aici te pot ajuta cu siguranta. Eu am o fetita de aproape 9 anisori. Cand am aflat ca sunt insarcinata aveam deja 3 luni de sarcina implinite, imi venea ciclul menstruaal perfect regulat si dureri eu nu aveam nici inainte si nici in prezent, prea mari dar un mic disconfor da il aveam. Nu era nimic diferit. Am mai patit asta inca de doua ori cand am ramas insarcinata dar am pierdut sarcinile. Adoua sarcina mi-a venit ciclul timp de doua luni la fel de regulat fara nici un semn ca as fi insarcinata iar la a treia sarcina la fel ca la a doua. Si sigur ca durata era aceeasi pentru ca altfel as fi intrat sigur la banuieli, dar aceste aspecte difera de la femeie la femeie dupa parerea mea.
Cel mai bine ar fi sa-ti faci un test de sarcina ( chiar daca scrie ca este pentru orice moment al zilei e bine sa il faci cu prima urina de dimineata dar nu cu primul jet, este mai sigur rezultatul, chiar daca rezultatul nu va fi niciodata sigur 100 % cu un test de sarcina ), sau sa mergi la un control ginecologic daca suspectezi ceva. Sunt totusi curioasa de ce suspectezi ca ai fi din moment ce-ti vine ciclul ( eu nu am fost in stare nici la prima si nici la urmatoarele doua sarcini sa imi dau seama ca as fi insarcinata si ciclul vine peste sarcina pana-n momentul controlului ginecologic ) banuiesc ca ai pus aceasta intrebare cu un scop anume si acela de a-ti clarifica nedumeririle. Sper sa fie ce-ti doresti tu ( sa fi insarcinata daca i-ti doresti asta si sa nu fii daca nu-ti doresti asta happy )

| αłναıиıα a răspuns:

Dupa sarcina menstruatia o sa-ti vina neregulat, depinde la la organism la organism, poate sa-ti vina imediat abundent sau peste luni bune... Cu timpul se va regla menstruatia.