| fin247wash615 a întrebat:

cunosc o fata de mai mult de o luna, la inceput am vrut sa fim doar amici, dar dupa ce am petrecut mult timp impreuna am vazut ca ne inteleg foarte bine. Am tot incercat sa ii sugerez in ultimul timp ca imi place de ea, dar nu am primit raspunsuri foarte concrete (insa se vede ca ii place macar un pic de mine) si as vrea sa stiu ce sa fac daca sa mai astept semne sau sa ii zic ce simt? As face-o, dar mi-e frica sa nu se rusineze sau sa se simta incomod pe langa mine (mai ales ca este destul de timida), nu as vrea sa o pierd si ca amica in cazul in care ma refuza. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Oki -Ideea e sa creezi un mediu cat mai placut pentru ea -sa fie si ea relaxata -sa aiba curaj sa iti spuna ceea ce simte. Apoi poti sa ai spui ce simti -si daca si ea are cat de putin acolo ceva pentru tine va accepta -doar nu o ceri de nevastapuppy dog eyes!

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Ai iesit impreuna doar cu ea? ai incercat sa ii sugerezi o astfel de iesire? doar voi doi? daca spune ca ar vrea sa iasa daca vine si o prietena sau ceva inseamna ca nu te place si vrea doar sa fiti prieteni. Pentru o fata e mult mai usor sa te pune la prieteni daca te intelegi bine cu ea si vorbiti mult si nu vrea sa piarda asta.

| neutrino a răspuns:

Te complici singur, invita fata la un suc si spune-i ca tie draga. Acesta nu este un motiv pentru care o fata sa se supere, ba din contra. Daca totusi nu esti in stare, asteapta pana cand fata va fi cucerita de un baiat capabil si atunci vei intelege ceea ce trebuie sa faca un baiat.