| MiaMari98 a întrebat:

Buna TPU big grin
Am pus acum 1 saptamana 2 o intrebare despre cum sa "cuceresc" baiatul pe care il plac, genial, a venit la mine fara sa fac nimic si m-a invitat in oras, acum cateva zile am iesit a 2-a ora si mi-a spus ca ma place, eu m-am fastacit si n-am stiut ce sa-i spun si apoi a trebuit sa plecam acasa.
De doua zile nu mi-a mai scris nimic, nici nu ma m-ai sunat, am 16 ani si asta este prima relatie ca sa-i spun asa, ce ar trebui sa fac? sa-i spun?
P.S - Multumesc mult de raspuns, big grin

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca a incercat si nu te-a placut. Sau a luat tacerea ta drept un refuz. Scrie-i tu, spune-i ca te-ai simtit bine cu el in oras si mai vrei happy Din raspunsul lui vei afla care din alternativele de mai sus e corecta. Sau poate ca e pur si simplu ocupat.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Un simplu mesaj cu "ce mai faci?" este suficient.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l anunti printrun mijloc de comunicare ca doresti neaparat sa reluati plimbarea intrerupta. De asemenea poti sa-i spui ca iti pare foarte rau de cele intamplate din cauza timiditatii si lipsei tale de experienta si doresti neaparat sa inteleaga ca esti pregatita sa nu se repete.

Răspuns utilizator avertizat