| NiculaiMarianTraian a întrebat:

daca am facut sex pe data de 4 octombrie si menstruatia iubitei a venit pe data de 13 octombrie era in periodata de infertilitate? Tin sa precizez ca are ciclu regulat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul menstrual este de tipul regulat si de obicei/de fiecare data pornirea menstruatiei se produce la data calculata sau cu o abatere minora de +/- 1- maxim 2 zile, in acel caz actul sexual intretinut in 4 Octombrie a avut loc cu 8 zile inainte de ultima zi a ciclului care a fost in 12 Octombrie (12 oct. -8 zile = 4 oct.) Este determinat stiintific si medical ca ultimele 9-10 zile ale ciclului reprezinta perioada INFERTILITATII ABSOLUTE, cele in care formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si daca de fiecare data sperma este ejaculata in vagin in toate zilele care apartin acestei perioade infertile. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, era in perioada infertila.

| gaagaga a răspuns:

Aici ai de-a face cu o problema serioasa.