| raulberara99 a întrebat:

Buna TPU.
Daca eu cu prietena mea am avut contact sexual neprotejat, a luat pilula de a 2-a zi, ii vine si ciclu peste putin timp, e posibil ca dupa menstruatie ori cat e pe menstruatie sa fie insarcinata?
Am cautat pe internet si efectiv sunt confuz.
Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pornirea menstruatiei in 99, 99% din cazuri reprezinta GARANTIA ca in ciclul menstrual anterior care s-a terminat in preziua inceperii sangerarii, ovulul NU a fost fecundat, NU s-a produs NIDATIA si din acest motiv ENDOMETRUL imbatranit si degenerat care a devenit inutil este eliminat din organism sub forma de menstra prin procesul menstrual. In concluzie este IMPOSIBIL sa existe o sarcina in cazul in care menstruatia decurge in acelasi mod ca si cele produse anterior. Multa sanatate!