| Jorgibusn029 a întrebat:

Buna TPU
Daca sunt 2 bărbați care unul ejaculează mai multa sperma,și celălalt ejaculează, dar foarte puțin.
Care din ei lasă o femeie însărcinată mai repede?

9 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Volumul conteaza in mica madura.
Nu conteaza cantitatea ci calitatea, adica numarul de spermatozoizi pe ml de fluid seminal (valorile normale sunt intre 15 miloane si 200 de milioane pe ml) plus si motilitatea lor (cat de bine "inoata").

| darrio2007 a răspuns:

De multe ori conteaza calitatea in detrimentul cantitatii.

| mihai69 a răspuns:

Cel care are sperma mai bună. Cu condiția să aibă și o femeie cu care să facă asta.

| Floridori a răspuns:

Cel cu materialul genetic mai bun, daca exista si un ovul viabil.

Ca idee, un volum mai mare de 5ml per ejaculare (daca nu este un episod singular), poate insemna mai putine sanse de sarcina, uneori chiar probleme legate de fertilitate, deci ce-i mult, strica si este mai importanta calitatea in acest caz, nu cantitatea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala care e mai fertil.

| Hammurabi a răspuns:

Eu zic ăla care se culcă cu ea. laughing

| cristianvalentin337 a răspuns:

Depinde de sperma. sunt unii spermatozoizi mai rapizi si unii mai lenti. parerea mea este ca usain bolt a fost cel mai rapid de exemplu, asa e in toate cazurile

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ai încercat tu și încă un bărbat sa ejaculat în vaginul unei femei?

| CristianPetre2002 a răspuns:

Depinde cat de rapizi sunt inotatorii clown