| Ida_Luca_1977 a întrebat:

TPU! Dati-mi voie sa va povestesc: astazi am cunoscut o fata pe nume Cristina. Adica, sunt in clasa a III-a, dar pana acum n-am cunoscut nici o fata de cand sunt eu la scoala, intelegeti voi, ma rog! I-am spus: "Buna!", iar ea: "Buna!". In a doua pauza, am intrebat-o: "Cum te cheama?", iar ea mi-a raspuns dulce si s-a uitat la mine zambind: "Cristina", iar eu am zis ca ma cheama Alex. Dupa ce ne-am cunoscut, am zis cati ani avem si i-am spus daca vrea, "Ai putea sa-mi dai nr. tau de telefon, daca vrei?". Ea a zis ca da si i-am dat si eu nr. de telefon. Dupa ce ne-am salutat prima oara mi-a zambit. Am vorbit la tel. si am simtit ca, candva o sa-i spun daca vrea sa fie prietena mea. Si eu m-am gandit la asta si de atunci n-am curajul sa-i spun asta. Daca ma intelegeti, va rog, raspundeti-mi la intrebare. Va rog, dau funda la cel mai bun. Promit. Va urez mult succes.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ce pot spune...tu o placi, ea te place dar parerea mea e ca ar mai trebui sa astepti pana cand ii vei propune sa fie prietena ta

| MrKn3zZ a răspuns:

Parerea mea e ca atata timp ca crezi ca iti place de ea nu ai ce pierde trebuie sa ii spui sincer ceea ce simtihappy, dar sfatul meu e sa mai asteptati putin happy

| RoxRoman a răspuns:

Nu esti putin cam prea mic?big grin mai bine mai asteapta sa cresti

| JeSuisAnonyme a răspuns:

Ei bine, daca chiar o placi si ea SIGUR te place incearca sa o intrebi, sau cel putin sa te uiti la ea lung si sa ii zambesti, (fetelor le place asta)...

P.S. nu ai de unde sa stii dar poate ca si ea ar vrea sa fiti impreuna si probabil nici ea nu are curaj.
NU STI DACA NU INCERCI

| TaNn0 a răspuns:

Si eu am acceeasi PROBLEMA imi place de o fata de alta clasa eu 7b ea la 7a...dar stiu pe o veche prietena de acolo si o sa o pun sa vb cu ea(NU NE CUNOASTEM)

| SakonSIUkon a răspuns:

La 9-10 ani cred ca ai tupeu sa faci orice laughing))

| eu4you a răspuns:

Offf...si eu admiram un baiat din umbra la varsta ta.Eu cred ca esti simpatic, sa poti avea sentimente de la varsta asta, si pari un baietel inteligent (tinand cont ca nu ai nicio greseala de scriere, in afara de o repetitie, e de apreciat).Dar, sper ca nu te dezamagesc.La varsta ta nu puteti fi decat prieteni.Incearca sa fiti foarte apropiati. Poate ca, pe viitor veti fi impreuna.

| BogdanBUG a răspuns:

In primul rand tin sa te felicit deoarece scrii mai bine decat 3 sferturi din userii de pe acest site.Pari un baiat ok tu si eu zic ca poti incerca o relatie de prietenie la varsta ta, dar cam atat, va fi mai mult in joaca dupa parerea mea.

PS: Te felicit din nou pentru gramatica ta perfecta din post si eu zic sa iti petreci mai mult timp cu ea, o inviti la un suc, gasesti tu.Succes!

| bucifaltunetmic a răspuns:

Labatron 3000