| euzictutaci a întrebat:

Dau funda.
Deci,am o problema. Inca imi iubesc fostul prieten. Nu am fost mult impreuna,ci aproape o luna, insa eu chiar am tinut la el, a fost prima mea dragoste adevarata. Au trecut vreo 2 luni de la despartie dar eu si acum plang. Nu mai stiu ce sa fac..si in momentul de fata am lacrimi in ochi. Am incercat sa ma uit la alti baieti, pur si simplu nu pot. Help me, please!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O luna, dragoste adevarata, iubit...cuvinte mari spuse din cauza unei pasiuni ratate. Timpul te va vindeca in curand, si iar va veni o noua dragoste, un nou iubit...

| Hαppiηеss a răspuns:

Ce simti tu este o " indragosteala " de adolescent, ceva trecator cu totii am trecut prin asta.
Dragostea adevarata o simti pentru persoana langa care vei traii o viata.
Incearca sa nu mai iei lucrurile asa dramatic gandeste-te ca sunt oameni care se despart dupa ani de zile care au construit ceva impreuna, care au trecut prin atatea si totusi reusesc sa o ia de la capat, iar tu dupa o luna de zile plangi si suferi? Nu se merita!
Fi tare si mergi mai departe, vei gasi un baiat care te va face fericita, toate la timpul lor.
Succes!

| VictorVictoras a răspuns:

Offf mai este greu sa depasesti un astfel de moment dar oricum trebuie sa treci peste gandeste-te ca poate asa a fost mai bine sa va despartiti decat sa plangi in relatie pentru ca decat tu investesti sentimente mai bine oftezi si plangi astazi sa-ti fie maine bine, nu-ti distrugi tu fericirea pentru oricine, incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva sa nu te mai gandesti la el, mult succes si sper sa-ti fie mai bine in viitor.

| spyyns a răspuns:

Stiu cum este am patit-o si eu iti spun din propria experienta.
Daca nu are prietena ce ar trebui sa faci este sa iei legatura cu el sa il inviti in oras(sa va plimbati, stati pe o banca in parc, la o tigare, la o cafea, etc etc si cand prinzi momentul oportun spune-i ceea ce simti despre el. Daca si el inca te iubeste va intelege si veti fi iar impreuna.
Da in cazul ca are prietena si pun accent pe aceasta propozitie " Daca il iubesti la fel cum spui tu si este mai fercit cu aceea persoana, nu exista lucru mai frumos sa iti vezi persoana iubita ca este fericit/fericita. Decat sa stea cu tine obligat si sa te insele sau sa isi bata joc de tine pentru ca te vede ca tu il iubesti foarte mult si ai face orce pentru el.

Sper ca ti-am fost de folos.