| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! Maine ma vad cu un grup de prieteni, printre care se afla o fata pe care o plac. Am aflat de la 2 prieteni ca si ea ma place si asteapta sa propun eu. Un prieten ma ajuta sa scap de grup si sa raman singur cu ea, problema e acum.Mi-e frica sa-i spun, mi-e frica ca ma incurc, nu stiu de ce dar mi-e rusine sad + nu m-am mai sarutat pana acum( in cazul in care zice da ) worried.Si sa zicem ca a zis da, cum o sa ma intorc in grup? Cu ea de mana sau ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic? straight face

7 răspunsuri:
| ApaMineralaPlata a răspuns:

Da e ciudat, dar in acelasi timp romantic, nu are de ce sa te temi de sarut vine de la sine nu este un lucru care trebuie invatat dinainte happy asa ca curaj, si cand va intoarceti normal o tii de mana. Sunt sigura ca iti este frica de reactia prietenilor la inceput o sa le para ciudat dar o sa se obisnuiasca nu trebuie sa asculti de ei ci de ce iti spune inima, si in plus daca o vei tine de mana ii vei arata ca o iubesti si ca inseamna mult pentru tine.batting eyelashes Curaj!

| iubesc a răspuns:

Pur si simplu ii spui si daca totul va decurge ok clar o tii de mana...Iar sarutul vine de la sine, nu trebuie programat.

| CristyBv a răspuns (pentru iubesc):

Pentru a evita discutiile imediate intre prieteni, eu am recomandat sa se comporte normal in continuarea serii. Depinde si de prietenii lor. How I can know?

| iubesc a răspuns (pentru CristyBv):

E bine si asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut happy Eu zic ca daca nu poti sa i-o spui fata in fata, ii dai un bilet, dar sa il dai fata in fata cu ea tongue. Daca si asta ti-e greu sa faci, roaga pe cineva sa il dea din partea ta, sau daca nu ai vreun prieten de incredere, care sa isi bata joc de tine, lasa-i un mesaj pe facebook, mess, etc happy. Si in plus, daca se intampla sa fiti impreuna, primul sarut mai poate astepta frate laughing Pana cand esti pregatit happy Si chiar ii poti spune si asta tongue Si inca ceva: De ce sa nu afle si ceilalti ca esti cu ea oh go on Sunt doar gelosi happy Mereu o sa fie cineva care vrea sa isi bata joc de tine, sa rada de tine. Dar nu ii baga in seama, sunt doar gelosi ca tu ai iubita si ei nuwinking. Daca au iubita, sunt gelosi ca voi chiar va iubiti, nu ca el si iubita lui tongue. Sper sa iti fi fost de folos happy Bafta maine wave

| Aimèeeee a răspuns:

Pai, e mai greu sa dai sentimentele pe fata sa ii spui unei fete ca o placi, de aceea ne salveaza limbajul trupului, o poti saruta in momentul cand ramaneti singuri si nu este neaparat sa va intoarceti in grup, puteti ramane sau sa va plimbati sa discutati, asa se dezvolta o prietenie, nu doar pupicuri si texte cu "te iubesc". Consider ca persoanele care zic dupa o zi/o saptamana de relatie ca o/il iubeste sunt false si probabil nici ele nu isi dau seama de asta.
Daca vreti sa va intoarceti in grup puteti sa fiti naturali chiar daca o sa inceapa prietenii sa va ia la baza laughing asa se intampla de obicei, se obisnuiesc ei si nu o sa va mai simtiti jenati happy.

| CristyBv a răspuns:

Mereu va fi aceasta teama de a te incurca in momente emotionale, si vei zice mereu ca nu vei putea si ca o sa o dai in bara, dar nu va fi asa, iti pot garanta, chiar daca se intampla sa nu mearga totul conform planului nu te speria, fi spontan! Sa nu pari disperat, fi calm si sa fi cat se poate de sincer. Sarutul va veni de la sine, ai sa vezi, daca raspunsul este da ( cred ca asta e singura varianta avand in vedere ca ai confirmat asta de la cei 2 prieteni ). Dupa o astfel de intrebare de obicei se lasa continuarea pe a doua zi sau daca o cunosti destul de bine vei sti ce trebuie facut. Oricum nu cred ca ai mai mult de 15-16 ani asa ca nu ai cum sa fi intr-un cine stie ce grup ( sau gresesc, dar de obicei la varsta asta ai deja primul sarut, whatever... ) asa ca eu zic sa va comportati ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic pe parcursul acelei seri, si apoi vedeti voi. Succes!