| NANANAHehh a întrebat:

Buna tpu.de 2 ani ma tot framant cu aceasta intrebare:
Ma place?
Din clasa a 7-a eu plac un coleg din clasa foarte mult.Intr-a 7-a am stat cu el in banca.de fiecare data cand nu-mi placea cum imi dadea rapunsurile,ii spuneam:,,m-am suparat pe tine, nu mai vorbesc cu tine,, el ma lua in brate si ma ruga sa vorbesc cu el.chestia asta a durat jum de an. apoi s-a indragostit de o colega.monica.da,se imbraca mai frumos,stia sa ii,,atatze,,pe baieti, stia sa poarte o conversatie cu ei.el a rugat-o sa fie cu el, dar ea nu a vrut.deci jumattate din an nu mai avea nici o tangenta cu mine.doar de uita foarte insistent si mult la mine :X
Acum sunt in clasa a 8-a.Pana acum cateva zile nu imi dadea de banuit ca m-ar fi placut saua ltcv, insa facea orice miscare doar sa vada cum reactionez.
Joi:ora de desen
-lipici
-foarfeca
etc.....trebuia sa avem la noi
Eu m-am mutat cu o colega iar dupa in spatele meu s-a mutat el cu inca un baiat.Bine inteles,ca a vazut ca am lipici:dana da si mielaughing am intins mana sa ii dau si intinde si el mana dar ma feresc usor:
-cum zici?
-te rog
-si mai >cum:
-te rog frumos danuta
-ok ia-lwinking
-in timp ce,,lucram,, eu(lipeam niste prostiilaughing)fara sa-mi dau seama,mi se vedeau chilotiilaughing. cand mi-a zis pr mea ca se vad era prea tarziu.el deja ii vazuse
In sfarsit,terminam de dat lucrarile si profa cere ca toate lucrarile sa fie intinse pe jos, langa catedra, in fata clasei.Ei s-au adunat in grup acolo toti.Eu nu m-am bagat.Am stat in picioare, langa banca. Cand s-a aplecat sa puna pplansa:
eu-haha.ti se vad chilotiilaughing
el:da tu ai tanga
eu-de unde stii tu ca am tanga?
el:am >vazut;
eu-s ce ai vrea? sa port chil.de babe?
el: laughing
In timp ce erau toti gramada acolo la planse,(eu am incercat sa vad cum e sa fumezilaughingsi am facut-o in scoala,in curte, si m-au vazut niste baieti, si cred ca fumez....in fine)el vine la mine,ma trage aproape de el,si zice:daca n-ai fuma m-as baga cu tine.
eu am ramas mascaaaaaastraight face
eu:-da nu fumez,cand m-ai vazut eu incercam sa vad cum e!
el-lasa ca te-am vazut mai multi baieti.
si si-a luat ghizdanul si a plecat(era sf,orelor)
Vineri-drepturile copilului
Bogdan,colegul de banca,s-a mutat cu altcineva.El stand la fereastra, m-am mutat in locul lui, stiind ca pot sa-l vad mai bine de acololaughingca stateam intr-un fel intoarsa.De vreo 2 ori s-a uitat la mine si nu mia facut nici un semn,doar zambeam ca prostii unu la altu`laughing
La a treia privire,imi mimeaza cu buzele:
el-esti buna...
*adica nu la suflet, stiti voilaughingadica arat bine
eu-eu?laughing
el:da, tuwinking
eu:batting eyelashes laughing
Dupa ora de dr cop.biologia
Tot asa n-ema uitat unu la altul intenslaughingSi imi trimite si 2 :* :* laughing(tot asa, imi mimeaza)
-------------------------------------------------------- ----------------
Chestia este ca el stia ca din cls a 7-a il plac da nu zicea nimik.la inceputul cls a 8a l-a intrebat o fata care se intelege bine cu toti baietiilaughingdaca ma place ca la inceput toata lumea zicea asta, pentru k se vdea felul in care se comporta, etc.Iar el a zis ca nu.ca doar isi bate joc de mine.
Parerea mea esteca nu avrut sa-i zica acelei fete ca nu vroia sa stie nimeni,sau nu stiu.
ACUM,INTREBAREA ESTE:
Ma place?
*scuze daca v-am plictisit cu detaliile prosteti,,dar ca sa imi dati un raspuns bun,trebuia sa stiti tot, va puuuup, mersi:*:*

Răspuns Câştigător
| cristi62 a răspuns:

Buna danahappy pai te place si nu prea..sau nu stiu, daca te placea cu adevarat nu facea faza cu fumatul, asa ca mai asteapta pana vineri..si pai mai treci pe aici cu vorbe noihappy pabig grin

| NANANAHehh explică (pentru cristi62):

De ce pana vineri? va zic maine ce a mai zis:*

| cristi62 a răspuns (pentru NANANAHehh):

laughing pot sa te intreb de unde esti?

| NANANAHehh explică (pentru cristi62):

De ce?

| cristi62 a răspuns (pentru NANANAHehh):

DE ce, nu?laughing daca nu vrei nu e nici o problema

5 răspunsuri:
| AuA23 a răspuns:

Wow aproape am adormit! infinne. Pai, nu stiu, multi baieti, cand afla ca o fata ii place o iau la misto. Si fata afla si suferaaa si chestii din astea. Mi s-a intamplat si mie. Poate ca pe tine chiar te place.