| anonim_4396 a întrebat:

De 8 ani practic baschetul, si muschii mei o iau razna.Nu sunt grasa, dar corpolenta. M-am gandit de multe ori sa renunt la acest sport din cauza accidentarilor frecvente si mai ales din pricina aspectului corpului. Voi ce ziceti? Scz de categorie, dar e cea mai vizualizata big grin

Răspuns Câştigător
| Anileda a răspuns:

Ar fii pacat sa te lasi dupa 8 ani de baschet!
Oricum este alegerea ta!

6 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Ai putea sa alternezi baschetul cu inotul si antrenamentele cardio ca sa iti tii muschii sub control. Asta tine oricum f mult de tipul corpului tau, nu iti poti schimba radical structura.

| alexaaa a răspuns:

Buna! daca practici baschetul de 8 ani, corpul deja s-a obisnuit cu masa ta musculara.nu e nimic rau in a fi mai corpolenta, dar depinde cum te simti tu in pielea ta; cred ca te preocupa faptul ca, fiind mai corpolenta, nu poti parea feminina, lucru care nu este adevaratwinkingdepinde si de cum te imbraci, cum vb, cum te comporti(sunt multe fete slabutze si plapande dar care sunt extrem de baietoase). nu-ti face griji, sa fii corpolenta nu inseamna sa fii baietoasa! sunt sg ca daca vei observa bine corpul tau, vei vedea multe alte calitatiwinking

| 666_7474 a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi. Am 1. 77 si 64 kg, este o problema?

| DeeDee_4511 a răspuns:

In niciun caz nu este o problema ca la 1, 77 sa ai 64 kg! Stai linistitawinking mult succes in continuare!

| Letmehelpyou a răspuns:

Daca tie iti place, nu vad de ce sa te lasi. Crezi ca daca ai arata altfel oamenii nu ar comenta si nu ar barfi? Suntem in Romania draguta, daca asculti ce zice lumea dai in gropi si nu mai iesi de acolo. Fruntea sus si nu mai asculta toti prostii. Fii mandra de tine si baga mare cu baschetul.
PS: Poate o sa-ti gasesti tot un barbatel care practica sport si nu o sa mai pari atat de "corpolenta" pe langa el. big grin

| celmaitare a răspuns:

La ce club faci baschet? poate ne stim