| AleeAle45 a întrebat:

De aproximativ 3 luni sunt intr-o relatie cu un baiat apropiat de varsta mea. Insa problema este. distanta, sunt cam 2 ore intre noi, dar pe parcurs ne-am vizitat cat de des am putut. El insistand mai mult, si facand eforturi mai mari sa vina la mine.Ne-am cunoscut parintii. mi-a dat de inteles ca ai lui ma plac. evident si ai mei pe el. Cel putin atat cat sa ne lase sa ne vedem in continuare. Noi vorbidem si inainte sa fim impreuna. Apoi el m-a cautat, si ca printr-o minune am continuat sa vorbim. Ideea este ca in ultimele dati cand ne-am vazut ne cam "intaratam" reciproc(sexual vorbind).iar eu nu stiu ce sa fac. Tin la el, insa simt ca as vrea sa raman virgina pana la casatorie..Si am o teama[ciudata] ca nu m-ar mai placea nimeni daca numai sunt virgina..inclusiv el. Cat de pregatita..nu stiu ce sa zic, nu ma sperie gandul de a o face prea tare, insa ma sperie ca nu stiu cat de sigure sunt sentimentele...Ce spuneti sa fac? sau cel putin cum sa ma comport cu mine si dorinta asta. La anul fac 18 ani si simt ca numai pot sta asa. As vrea cat mai multe raspunsuri la aceasta intrebare, multumesc!

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Probabil ca te-ar mai placea si altii, chiar daca nu ai fi virgina, dar cred ca nu te-ai mai placea tu. Asta pentru ca, dupa cum ai spus si tu, simti ca vrei sa ramai virgina pana la casatorie.
Eu te sfatuiesc sa-ti asculti inima si sa nu te lasi pacalita de hormoni. E foarte important sa fii impacata cu tine si cu deciziile pe care le iei.

| RAY a răspuns:

Am sa incerc sa fiu explicit, scopul unui mascul este reproduerea cat mai desa cu cat mai mule femele, daca nu-i ofera sex va rezista un timp pana va da peste alta, uneori te va lasa dupa ce i-ai dat pentru ca noi avem o tensiune sexuala o data descarcata nu vedem vreun interes alergam la alta, nu toti badboys aia curvari care va plac voua asa fac ei mereu, astia cuminti viseaza romantic si i aveti in freindzone, asa ca dai la iubi tau sex, ca doar de asta stam cu o fata pentru sex sa fim seriosi, tu ai o obsesie cu virginitatea pe bune multe nu sunt la varsta ta, nu fi asa disperata ca te va placea vreunu sunt enorm de multi disperati peste tot dupa iubita

| AleeAle45 explică (pentru RAY):

Am avut multe discuti cu el..si mi-a zis ca nu e genul care sa se plictiseasca ...ca a avut mai multe experiente esuate si ca vrea ceva serios pe bune...

| RAY a răspuns (pentru AleeAle45):

Dar incredere mai are dupa multe expriente esuate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

asta cu căsătoria și cu faptul că crezi că nu te va mai lua nimeni, e o aberație. nu ești nici prima, nici ultima care și-a început viața sexuală înainte de căsătorie. fă asta atunci când ești pregătită, și când ești sigură că e băiatul potrivit. nu te grăbește nimeni.

| Eduard196 a răspuns:

Daca te intarata iar tu vrei sa ti pastrezi virginitatea fa cumva si lasa-l sau pune piciorul in prag si nu te lasa amagita de el

| PaharDeSticla a răspuns:

Sparge vaza de acum. daca o sa treaca mult timp fara sa faceti sex el nu o sa mai fie asa entuziasmat de ralatia voastra si o sa rareasca vizitele. (eu asta as face ca baiat)

| AleeAle45 explică (pentru PaharDeSticla):

Si daca se va plictisi de mine? Dupa cum zici tu..esti genul care se schimba in functie de chef.

| AleeAle45 explică:

Nu stiu.mi a dat de inteles de multe ori k tine la mine.dar nu stiu ce sa fac