| xVogue a întrebat:

De cateva zile incoace ma streseaza o intamplare petrecuta acum 2 saptamani. Obisnuiam sa fiu prietena cu un baiat :ieseam impreuna, ne distram, dar ne si "simteam bine". Mie imi placea foarte mult de el dar nu i-am spus niciodata, pana cand, el a plecat la facultate intr-un alt oras si eu am mers intr-un weekend pana acolo, sa ma distrez. Asta a fost acum o luna. Cu o zi dupa ce am ajuns inapoi acasa, i-am scris ca imi place de el foarte mult si ca oricum stiu ca nu ar putea fi ceva intre noi pentru ca suntem foarte diferiti, eu energica si impulsiva, el calm si calculat. Nu a stiut cum sa reactioneze cand i-am spus asa ca nu am mai vorbit de atunci cam o luna si jumatate. Am mai iesit prin oras si m-am imprietenit chiar bine pot sa zic cu un prieten de-al lui, cu care, s-a intamplat sa imi fac o data de cap pentru ca eram inconstienta pot sa spun. Oricum, tipul i-a spus ce s-a intamplat, iar el s-a suparat cam tare si a inceput sa ma faca in toata forma. Stiu ca am gresit si ca nu trebuia sa fac chestia aia, e foarte urat din partea mea, dar ma gandesc pe de-o parte, eu am trecut printr-o perioada foarte urata pana sa il uit, mai putin si intram in depresie, deci a fost maxima suferinta pentru mine. Acum el trebuie sa vina de craciun aici si mi-e cumva sa dau ochii cu el, habar nu am cum sa ma comport, m-am detasat de obisnuinta de a sta cu el, dar ma deranjeaza ce s-a intamplat si ca ne-am certat si e sigur ca o sa ne intalnim pentru ca apartinem cam aceluiasi anturaj. Daca aveti un sfat bun pentru mine m-as bucura foarte mult sa citesc si sa ma consult cu voi. Multumesc anticipat! Dau funda!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ciudat baiat!
Nici macar nu-ti raspunde sa-ti confirme sau infirme sentimentele,dar se repede orgolios sa te jigneasca,atunci cand,in mintea lui, l-ai "inselat"!
Sa fii fireasca,vesela si energica asa cum ti-e felul si sa nu-i dai nici o atentie,te rog!
Tu ai fost foarte fair play si l-ai instiintat din prima clipa ca nutresti niste sentimente pentru el,nu e vina ta ca el nu a gasit de cuviinta nici sa raspunda,a avut sansa lui si a aruncat-o.
Chiar daca a fost timiditate,lasitate,etc,el si-a pierdut sansa cu buna stiinta,nu are nici un drept asupra ta,esti libera(din moment ce nu ti-a raspuns)sa faci ce vrei,orice simti tu, cand si cu cine simti!
Fa-ti un Craciun frumos si un Revelion formidabil si daca el deschide cumva discutia, explica-i ca sansele asa cum se dau, se si pierd!
Si uita de acest mic episod, bine ca ti-ai revenit!
Sarbatori fericite!
happy

| xVogue explică (pentru greece12):

Multumesc mult!

| greece12 a răspuns (pentru xVogue):

Nu ai pentru ce, el e cel complexat si tu stai sa-ti faci complexe?
Nici pomeneala!
Unii pierd, altii castiga, nu-i vina ta ca el iese al doilea chiar daca alearga singur!
happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine evital tu ai gresit continua viata ta, asa nu-i faci ziua rea cand te vede din nou; el isi vede de viata lui nu-i vorbi deloc daca omu a fost corect si avea sperante cu tine iar tu l-ai dezamagit ar trebui sa iti fie rusine sa il vezi.

| Zenithf a răspuns:

Cat timp ati umblat impreuna, ti-a cerut vreodata sa fiti mai mult decat prieteni? Pai daca nu, atunci nu esti libera sa faci ce vrei cu viata ta?
mie mi se pare ca tu nu ai nicio vina, dimpotriva, el s-a manifestat meschin atunci cand s-a suparat (fara motiv) pe tine, si el ar trebui sa se simta prost si sa-si ceara iertare.

| Zenithf a răspuns:

Sau, scuza-ma, esti o fetita prostuta, care de cand v-ati vazut prima oara esti promisa lui pe viata, si trebuie sa-l astepti virgina si suava precum o garofita pana el termina facultatile si cu burlacia si gaseste de cuvinta sa vina sa te ia de la parinti? Mi se pare prea de dark-age povestea asta. laughing

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Prefa-te ca nu s-a intamplat nimic

| C96 a răspuns:

Buna, sper ca ceea ce zic sa te ajute, uite cum vad eu lucrurile, ceea ce ai patit tu in prima faza este un colaj din vietile noastre care este asa frumos, prieteni buni, fata baiat, partea mai putin placuta vine din partea lui, pentru ca nu a procedat corect cu tine, puteati sa va intalniti si sa vorbiti despre asta iar el a ales sa nu mai vorbeasca cu tine, si nu mi se pare corect ca el sa te faca in toate felurile cat timp tu l-ai placut pentru ca putea sa te aibe, dar nu a vrut, probabil a fost si o reactie de gelozie cand a aflat ca tu si prietenul lui ati petrecut, eu unul as fi facut la fel, nu trebuie sa te simti prost pentru ca tu ai procedat corect, ai spus ce ai avut pe suflet, dar el nu a procedat corect, si ai vrut sa iesi putin din lanturi asa ca te-ai distrat putin, nu lasa capu' in jos cand te intalnesti cu el poarta-te normal si daca deschide subiectul incearca sa ii explici ca nu a rectionat cum trebuie, el te-a respins tu ce era sa faci sa il astepti pentru cand se hotaraste el? Sper ca te-am ajutat!