| andreeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

de cateva zile mama nu ma mai lasa cu iubitul meu, il iubesc foarte mult si nu pot trai fara el, si el la fel, dar azi i-am mintit ca merg cu colegi si am mers la el, si ai mei ai aflat, mi-au luat telefonul si era sa imi rupa si piciorul stang, cand sa vbc u iubitul meu a inceput sa imi zica ca nu are timp de mine si ca nu poate vb cu mine, si vedea ca plang, el era cu prieteni lui, si acum ma simt foarte prost, si nu stiu cum sa fac sa scap de parintii mei sa ma lase in pace, sau sa fac cumva sa ma mut la el, si dc nu puta vb iubitul meu cu mine? (am 16 ani)

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Din pacate, adevarata dragoste se stinge in ceea ce vor parintii si lumea. Flacara primei iubiri o veti putea purta doar voi femeile caci pentru un barbat e o greutate prea mare refuzul celorlante femei din simplu motiv ca el, in toate femeile, va cauta ce a simtit pentru prima data.

| Rebecca009 a răspuns:

Stiu parintii tai ce spun. Iti vei da si tu seama

| andreeeeeeeeeeeeeee explică (pentru Rebecca009):

Nu, nu stiu, ei nu m-au iubit niciodata, ei au vrut numai baieti, iar din pacate eu eram a treia fata, si m-a vrut avorta, dar a fost prea tarziu, si nu a mai putut, iar tatal mau nici nu e tatal meu natural, iar toata viata asta a fost un calvar cat am trait-o cu ei, numai chin, in orice faceam, ma chinuiau si nu ma lasa sa fac nimic, iar cu prietenul meu sunt de 1 an jumate, iar el nu a fost niciodata indragostit acum e prima oara, si l-am testat fara sa stie de o gramada de ori, si nu m-a inselat, chiar si cu o fata foarte frumoasa si buna.

| XtremePWN a răspuns:

Nu poti trai fara oxigen, ai grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este de ati asculta parinti deoarece la varsta pe care o ai depinzi de ei momentan asadar de la 18 poti face ce vreawinking si nu-ti dai seama... prin acele cuvine:'nu am chef de tine acum' care ti le-a spus la telefon inseamna ca nu te mai vrea stiind deranjul pe care-l provoaca fata de parinti tai si vrea ca tu sa il uitiwinking
ai grija de tine:*

| danger0ousgirl a răspuns:

Pai de ce nu te lasa ai tai sa umbli cu el? iar prietenul tau nu stiu daca il pot numi asa cand vedea ca plangi si te certi cua i tai din cauza lui zice ca e ocupat ca e cu prietenii...eu ii dadeam cu flit din prima sincer, vorbeste cu ai tai si lamuriti problema si cu prietenul tau vezi ce a fost atunci cu el.Iar despre mutat, nu faci bine, pana la urma tot la parinti te vei intoarce la 16 ani simti ca il iubesti cel mai mult dar e posibil ca in cateva luni un an sau doi va disparea acest sentiment si vei regreta ca ai lasat totul pentru el:p

| ana142 a răspuns:

Da stiu si eu cum sunt parinti eu sunt cu prietenul meu si habar nu au eu fac tot ce ei imi zic dar pe ascuns ei intodeauna au dorit sa aiba un baiat si eu am fost prima fata si cand s-a nascut a doua au decis ca nu mai fac copii cat au sa mai traiasca asa ca te inteleg. Dar cum intodeauna exista un ´´dar´´ parinti intodeauna fac totul pentru tine si ei stiu ce stiu lasa-i-i un timp poartate bine nu mai fugi si asa iti vei primi telefonul si libertatea.
happy

| ClaudiuMCA a răspuns:

Am trecut si eu prin o asemenea experienta si stiu cum te simti sad