| anonim_4396 a întrebat:

De ce aproape orice baiat care afla ca iti place de el se distanteaza fata de tine? Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Luannah a răspuns:

Dar asa fac si eu ca fatabig grinAsta inseamna doar ca nu stie sigur daca te place sau nu, adica doar simpatie. Daca ar fi sincer sa-i fi iubirea vietii lui ar profita de faptul ca-l placi si ati fi doi porumbeirolling on the floorce mai expresielaughingDaca te arati indifenta te va vrea si mai mult.Indiferenta nu ma refer sa nu-l mai privesti sau sa-l evitiI don't want to seedoamne feri sa nu-l asculti cand vorbeste frumos cu tine, sa faci pe fitoasa...Nu asta zic.Ma refer ca inseamna mult sa-l ai mai intai ca amicwinkingSa-i castigi increderea, s-o iei usorhappyNu e doar o vorba.Ci functioneaza perfectwinkingEu am facut asa o fata sa-i placa de minestraight face

9 răspunsuri:
| Mademoiselle a răspuns:

Heiii :X! Intotdeauna vei vrea sa ai ceva ce e greu/imposibil de obtinut! De fapt nu se distanteaza, ci doar se preface ca face acest lucru doar ca sa iti arate cat de greu e el de obtinut, iar acest lucru te ambitioneaza si mai mult sa il ai! Iar atunci cand il obtii sa simti ca ai luat trofeul! laughing Stii doar cum sunt baietii, isi tin sentimentele atent mascate sub aparenta lor dura! Te puuup :*

| Ana94 a răspuns:

Există 2 posibilităţi: fie nu te place şi nu vrea să aibă de-a face cu tine (sper că nu-i asta în cazul tău), fie te place şi el şi îi e ruşine să-ţi vorbească, mai ales dacă e timid.De fapt,nu poţi numi asta distanţare,el doar nu are curaj să-ţi spună ceva,probabil se gândeşte cam ce ar trebui să-ţi spună dacă într-adevăr şi lui îi place de tine şi s-a ruşinat când a aflat că-l placi. Băieţii sunt mai dificili, nu ştiu ce vor la vârsta adolescenţei dar dacă chiar îţi place băiatul ăsta şi vrei sa fii cu el dar el n-are curaj să facă primul pas, încearcă tu să te apropii de el şi să găseşti un subiect de discuţie ca să vă cunoaşteţi mai bine şi pe urmă poate încet-încet se va lega ceva între voiwinking Baftă!

| Orte95 a răspuns:

Baieti filtreza mai mereu cu o groaza de fete happy
O va alege pe cea care il va impresiona. incearca sa fi indiferenta.cum s-a mai spus si mai sus, si ai sa vezi ca reusesti!

| tenutza a răspuns:

E o chestie psihologica a propos-de a avea ce nu poti avea. daca nu poti avea ceva te ambitionezi sa ai. odata primit, acel ceva devine neinteresant. e ca si cum ti-ai dori ft mult un telefon, strangi bani un an iar dupa o saptamana de cand il iei incepi sa te plictisesti de el. funda?big grin

| idomiralin a răspuns:

Intr-un cuplu cel mai bine e mai ales la inceput sa ramana un mister daca va placeti sau nu, astfel incat voi sa vreti sa aflati mai mult. Dar daca unul dintre voi ii spune celuilalt asta, relatia devine plictisitoare si monotona cateodata, deoarece nu mai exista acel pericol ca s-ar putea intampla ceva. Daca vrei sa afli daca partenerului ii place de tine, urmareste-i comportamentul si iti vei da seama chiar daca el nu iti zice. Daca vrei sa afli mai multe despre asta, citeste articolul http://seduceandattract.blogspot.com/......s-you.html

| IouKnowIt a răspuns:

Hmm...stii baieti sunt mai rusinosi din fire (nu totii) pana la 14-15 ani cam asa sunt si daca ai norocul sa nu mai fi avut el vreo relatie pana acum e clar ca se distanteaza de tine. Daca chiar iti doresti o relatie cu el trebuie sa iei initiativa si sa fi tu mai tupeista el no sa faca niciodata primul pas.bft.

| Syotos a răspuns:

Probabil nu ii place de tine si nu vrea sa il bati la cap vrea sa evite orice lucru.

| SufletulPetrecerii a răspuns:

Pentru ca sunt membru junior nu am cum sa dau funda mai multora. In primul rand, tin sa va multumesc pentru faptul ca am descoperit multe raspunsuri folositoare daca ar fi dupa mine as da multe fundite dar o sa aleg unul singur din pacatesad Data viitoare se schimba roata!

| Negativu01 a răspuns:

Ei bine poate e timid poate te place dar vrea sa fiti intr-un loc singur sau poate nu-i place de tine.