| Izabelaisa a întrebat:

De ce o fata trece mai repede printr-o infidelitate adica(Baiatul o inseala si ia il iarta dupa o vreme) Si baiatul daca fata il inseala Trece mai greu prin asa ceva? De ce, ca eu cred ca amandoi au sentimente si iubescthinking sunt o leaca confusa :-s! Dau fundita si puncte love struck!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,cam asa e in general,poate ca o fata e mai puternica si trece mai repede peste infidelitate,la baieti poate e si o chestie de orgoliu si daca tin la o fata si ea il inseala,poate desi sufera ii e mai greu sa treaca peste infidelitate si e mai orgolios,e practic ranit in orgoliul de baiat ca altul a avut-o.
Bine,ca sunt si cazuri in care fetele nu isi iarta partenerul sau il iarta greu daca o inseala si sunt si baieti care isi iarta partenera si trece mai usor,depinde.
O fata cand iubeste mai lasa de la ea, exact ca in cazul in care o bate, multe fete din pacate se lasa umilite si totul ca sa fie alaturi de persoana iubita.Nu inteleg fetele care sunt inselate sau batute, isi iarta partenerul, asta nu e treaba.O fata trebuie sa se respecte si sa aiba anumite principii oricat ai iubi o persoana.La fel si pentru baieti e valabil,cand o il inseala,pai las-o ca mai sunt fete,te inseala inseamna ca nu te respecta si ma indoiesc ca te iubeste.
Cum am mai spus,depinde de fiecare persoana in parte, dar fetele de cele mai multe ori isi iubesc prea mult iubitul si atunci cand el greseste mai trece cu vederea, mai lasa de la ea din iubire.Sau sunt ele mai puternice emotional, baietii de multe ori sufera mai mult ca o fata si e ranit mai tare, e afectat emotinal mai mult cand iubeste cu adevarat o fata si e inselat.

9 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Depinde de fata.Cunosc femei,fete cu caracter puternic care nu au trecut usor peste infidelitati, uneori nu au trecut deloc.
Baietii sunt in general mai orgoliosi si daca o fata ii inseala li se pare anormal sa o ierte, simtindu-si barbatia calcata in picioare.

Răspuns utilizator avertizat
| lunarwolf a răspuns:

Pentru ca baietii sunt orgoliosi. Nu le place sa recunoasca ca mandria le-a fost calcata in picioare, ca ei au fost parasiti.
Vor sa para 'cuuul',tari,curtezanti in fata celorlalti tovarasi ai lor...le place sa sacaie fata,ca sa se dea mari.hee hee
Fetele sunt obisnuite sa paraseasca, deci un tip in plus sau in minus e gen 'ehh. se mai intamplaoh go on'. Baietii, in schimb, poate daca nu au orgoliu, [desi e greu de crezut asa ceva] tin la fetele care i-au inselat si poate ele i-au dezamagit. Asta ar mai fi un motiv pentru care baietii nu renunta usor din a curta gagicile. laughing

| SexGirl1921 a răspuns:

Pai el masculul relatiei e fidel iar femela o arde cu altul.cred ca ii arzi rau orgoliul

| danezu87 a răspuns:

De tarfa de e fata laughing))

| claudia01 a răspuns:

Pentru ca din pacate majoritateafemeilor nu se respecta pe sine sau se tem de singurate." Decat sa fiu singura mai bine il iert doar imi promite ca nu se va mai intampla."

| CristinaLazar858 a răspuns:

In general baietii sunt mai gelosi decat noi fetele si sufera mai mult decat o fata. Pentru ei faza cu inselatul reprezinta o lovitura dura poate cea mai grea lovitura. Ei sunt doar nici copilasi care mereu vor alintati si iertati pentru ori fleac. Iarta-ma dar tot pe tine te iubesc. Acestea sunt prostii. Un baiat care te iubeste sincer nu ar face asta niciodata. Iar fetele care inseala ori sunt proaste, ori nu stiu sa pretuieasca pe cine au langa ele sau nu au stima de sine. Si fata daca il iubeste pe baiat il iarta pentru ca il iubeste si e in stare sa faca orice numai sa-l tina langa ea. Fetele trec mai usor print-o situatie de asta pentru ca ele sunt mai puternice pe cand baieti sunt mai slabi de fire si reactioneaza mai brutal intr-o asemenea relatie. Eu stiu ca atunci cand 2 oameni se iubesc nu ar trebui sa se ajunga la chestii din astea.

| JackyVip a răspuns:

Depinde de felul barbatului poate fi si invers!

| pickles a răspuns:

Pentru ca baiatul este mai gelos decat fata