| ByaNot4youu a întrebat:

Buna TPU.De ceva vreme, m-am imprietenit cu un baiat, totul ok pana prietena mea cea mai buna m-a facut sa ma cert cu el, apoi dupa vreo 3 saptamani, ne-am impacat. Ei in acel timp isi vorbeau, au stat impreuna. Acum ca m-am impacat cu el, vorbim, glumim, totul normal. Doar ca el nu ma mai baga in seama, el o prefera mai mult pe prietena mea, doar ca i-am zis asta. Si el mi-a zis ca ii este ca o sora, si ca pe mine ma considera ca o iubita.Am incercat sa fiu indiferenta dar nu pot... Ajutati-ma cu sfaturi, cum sa numai "pun la suflet" orice cuvant frumos pe care mi-l adreseaza. Si mai ales, cum pot sa fiu INDIFERENTA, mai de piatra.hee hee si spuneti-mi c-am ce sa-i raspund asa mai in sictir, la intrebarile lui gen : ce faci; ce ai mai facut; etc... gen d'astea

Răspuns Câştigător
| Iulia26 a răspuns:

Pai, daca prietena ta v-a facut sa va despartiti, nu e prietena... Adica, mna... daca au stat impreuna inseamna ca fata simte ceva pentru el. Si baiatul la fel doar ca nu isi da seama. Asta e faza. Oricum, prietena ta a incalcat regula de aur din codul fetelor: Prietena cea mai buna nu are voie sa se dea la ex-ul prietenei ei indiferent ce sentimente are pentru el. Deci, e cam urata situatia. Ar trebui sa te desparti de prietenul tau si sa ii zici fetei: Ia-l ca te-ai straduit sa fie al tau. Intr-o relatie mereu este un "prieten" care isi doreste ca totul sa se termine. Sa ii dai dracului pe amandoi si sa iti vezi de treabahee hee. Bafta!

2 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Pai iei o pauza de el un timp si gata.
Nu mai fi disponibila, nu mai raspunde la telefoane, lasa-l sa fiarba un pic.Prefa-te ca esti ocupata.Nu indiferenta, ci ocupata si misterioasa.Succes.

| Znake77 a răspuns:

Salut!
Esti victima unei nedumeriri amoroase, insa, din fericire, ti.ai dat seama. Cu toate astea, ceea ce vrei tu sa faci este sa te razbuni,in subconstient asta se proceseaza,insa nu ai de ce. Considera.te ghinionista si traieste.ti minunata viata. Nu are nici un rost sa pierzi timp pretios cu o persoana pe care o consideri infidela si nepotrivita pentru tine,nu iti face bine atat fizic cat si spiritual. Asadar,sfatul meu,explica.i ca statutul care i l.a atribut prietenei tale te.a determinat sa iei decizia respectiva.
Insa, daca totusi doresti sa continui o relatie care in cele din urma va degenera in mai rau, iti recomand sa fi inteligenta si acida. Ia.l peste picior,nu da atentie cuvintelor lui, comporta.te ca un nobil sarpe veninos.
Cu toate astea, retine, daca esti inteligenta si calculata vei triumfa