| Thesimplecat a întrebat:

De ceva vreme sunt impreuna cu un baiat. Noi am incercat sa tinem totul secret dar pana la urma toti au aflat. Sunt cativa colegi care isi vor bate joc si vor vrea sa ne desparta. Ce imi recomandati sa fac? Il plac mult pe acest baiat si nu vreau sa ne despartim pentru ca niste colegi isi bat joc de noi. Ofer funda multumesc!

8 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Faptele lor arata cat de frustrati sunt pe viata lor, ca n-au pe cineva care sa-i iubeasca.
Rautatea oamenilor reflecta temerile interioare.
O solutie ar fi [in caz extrem] sa ziceti in public ca v-ati despartit iar acasa sa fiti impreuna.

| corbulalbrosu a răspuns:

IGNORAREA lor, reprezinta unica modalitate de a scapa de ''aprecierile'' lor puerile de copii imaturi si/sau de a le da de inteles ca obiectiile sau parerile lor, nu au si nici nu vor avea vreun efect asupra relatiei voastre. De regula un asemenea mod de abordare a unor astfel de situatii... functioneaza cu rezultatele dorite. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Păi tu ești cu el, sau cu restul proștilor din școală?!? Ignore total!

| Chernobyl a răspuns:

Nu-i asculta pe tipii/tipele alea care incearca sa va desparta.

| tzuria79 a răspuns:

Sa nu lasati pe nimeni sa va desparta. Daca amandoi chiar va iubiti, nu ve-ti tine cont de ce zic ceilalti. Si eu am trecut prin acelasi lucru cu sotul meu, dar ne-a durut undeva de ce ziceau parintii nostri si prietenii, si inca ne dureaza relatia. Daca el este destept, nu te va lasa pentru niste amarati de colegi.

| iamanonima a răspuns:

Iubiți-va mult, că gura lumii nu se oprește niciodată! Baftă!

| RobiLord a răspuns:

Ignorai cat timp voi doi va iubiti nu-i ascultati sunt doar gelosi stati departe de ei

| TheBlueTulip a răspuns:

Nimeni si nimic nu se poate baga intre voi daca tu il placi si el te place pe tine. Stii cum e vorba aia. '' Apa, vantul si gura lumii nu le poti opri''