| pinkhanny a întrebat:

..De la o vreme sunt foarte trista,deoarece am cunoscut un baiat, mai mare ca mine cu un an.La inceput ne intelegeam foarte bine, dar dupa aceea refuza sa ne vedem..cu prietenii zilnic, si mereu avea un motiv pentru asta..il plac chiar mult.Voi ce spuneti? Astept sfaturi, multumesc:*

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Buna!
Sa inteleg ca iti place de baiatul asta. Zici ca refuza sa va vedeti...hmmm... eu zic ca ori ai facut tu ceva si l-ai suparat, ori s-a plictisit de tine, ori incearca sa mai stea si cu altii ca sa nu se inteleaga ca si el te place.Habar nu am ce sa faci in situatia asta.Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da in momentul de fata e:
AI RABDARE SI VEZI CE SE MAI INTAMPLA!
Sper ca baiatul sa te placa si nu doar sa se fi plictisit de tine!kiss

2 răspunsuri:
| 69dacăvrei a răspuns:

Eu zic sa il lasi daca nu vrea, fi indiferenta si vezi daca il "doare", daca nu, treci mai departe. Nu e singurul baiat cu care te vei intelege.

| neutrino a răspuns:

Probabil ca nu esti suficient de mare pentru a intelege ca baiatul nu te place. A incercat, dar nu a mers. Probabil ca are alta varianta mai buna.