| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU de multe ori aud expresia "timpul le rezolva pe toate" sunteti de acord?

Răspuns Câştigător
| Antraxxxu a răspuns:

Nu! nu sunt de acrod cu asta... intr-adevar dupa ce trece ceva timp nu`ti mai pasa atat de mult... dar pana acel"timp" va trece ranile`ti raman si iti ramand adanci, iar pana cineva le va vindeca din nou. "timpul va trece"

5 răspunsuri:
| Acccccaa a răspuns:

Da sunt de acord

| Crimeea a răspuns:

Da,dar asta nu inseamna ca tot el le rezolva asa cum speri tu, deci trebuie sa ti le rezolvi singur sau macar sa incerci, bafta

| justitiarul a răspuns:

Nu sunt de acord. Timpul e doar un martor tacut la lucrurile care se intampla.Omul le rezolva pe toate!
Imagineaza-ti cum ar fi sa ne lasam problemele la mila timpului pentru a ni le rezolva el!
Daca insa te referi la uitarea unei anumite persoane sau relatii, asta da! Odata cu trecerea timpului ti se va sterge din minte si inima tot ce e dureros pentru tine!

| Sheisshe a răspuns:

Da,Mie mi-a luat jumatate de vara, si tot imi ziceam ca o sa treaca si ca timpul o sa imi inchida ranile provocate de "EL"

| newlife111111 a răspuns:

Depide de cat timp mai ai! sper sa intelegi...sad