| bogdannn9696 a întrebat:

de revelion am fost la cabana unde a venit si o fata pe care acum o plac. Ieri cand am venit acasa, am duso si pe ea acasa si cand am ajuns si eu am inceput sa vorbim, astazi la fel si acum seara am discutat despre un subiect anume, ma exact despre relatii si mai multe... Dupa ce am terminat de povestit si a spus ca merge sa se culce, i-am spus ca o plac si ea a raspuns ceva de genul "ce sa fac eu daca sunt eu mai sociabila ce sai faci?" Si dupa i-am spus noapte buna. Ea a raspuns cu noapte buna:* si cam asa a fost...

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

In primul rand ar fi trebuit sa ii spui personal, nu pe net.
Povestea nu prea suna bine pentru tine. Ceea ce iti transmite este ca nu iti impartaseste entuziasmul pentru o relatie. Tare imi e teama ca esti in friend zone, dar tu lupta pana cand devine clar acest lucru. Ofera-i flori, fa-i complimente, fii interesant si placut.

| Alexandr a răspuns:

Mie mi se pare cam ne interesata din faza cu sociabilitatea (:

| LoveSleep a răspuns:

A fost penibil. O gândire de tot râsul. Vă înțelegeți, vorbiți de puțin timp și totul pare bine. Dar tu, evident, vrei totul rapid și îi spui că o placi. Bă frate, trebuia să-i zici noapte buna si atat. Ea vrea sa doarma tu îi arunci bomba: "te plac". Serios? De ce nu gandești puțin? Nu era mai ok să mai vorbiți câteva zile iar apoi s-o inviți la un suc?

| Emilian65 a răspuns:

Prin raspusul pe care ti l-a dat, intelege ca te iubeste.