| SarahHelen a întrebat:

De vreo 2 luni pe peretele vaginului se simte palpabila o bubita ceva este in orice caz dar nu stiu sigur ce.Ma doare foarte tare in timpul actului sexual mai ales la inceput.De mentionat este ca nu ma ustura la urinare si in oricare alt gest, doar in timpul actului sexual si este insuportabila si deranjanta la inceput, pe parcurs se mai diminueaza dar nu dispare de tot durerea.

Un consult ginecologic o sa fac in urmatoarele zile, dar va rog daca stiti sa-mi spuneti ce inseamna lucrul asta si la ce sa ma astept.

Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Cred ca sunt negi/veruci genitale, care se transmit prin contact sexual.
Trebuie sa te duci urgent la un medic ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un medic ginecolog!

| mihai69 a răspuns:

Se pare că ești fericita posesoare a unei infecții cu HPV! Mergi urgent la ginecolog! PS și NU mai intra în contact fizic cu niciun alt partener - poți răspândi boala!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai aştepta sfaturi "pertinente" de la "copilaşi" între 10-20 de ani ( cum sunt MAJORITATEA celor de pe TPU )!

Ţi-am dat un răspuns CORECT la întrebarea anterioară :
http://www.tpu.ro/......de-vreo-2/

NU mai amâna şi mergi la ginecolog!
Aici pe site NU vei găsi "răspuns"/diagnostic la problema ta :(

Toate cele bune şi multă sănătate.