| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 2 zile tot incerc sa ma dezvirginez. Am incercat eu si prietenul meu, dar degeaba. Intr-adevar de abia am stat fiindca ma durea si nu stiu imi dadea o stare foarte naspa. Precizez ca suntem ambii virgini. A intrat de cateva ori doar ca s-au auzit doar "pocnituri" mici si mari. M-am uitat si parca e putin mai mare dar himenul e tot in interior. A si n-a curs sange. Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un preludiu bun, ca sa te exciti maxim, sa te umezesti foarte bine si sexul sa mearga ca uns happy
Daca baiatul nu stie ce-i ala preludiu, sa citeasca pe internet, ca sa invete, ca este vital sa te pregateasca de sex, ca nu merita sa faci sex pe uscat, ca-i dureros si uracios.
Nu uitati sa folositi prezervativul, pus intotdeauna diniante de a introduce vaginal.
Depinzand de tipul himenului pe care-l ai, deflorarea poate sa dureze ceva vreme, sau sa nu se intample dleoc.
Posibil ca membrana himenala sa fie mai groasa si sa necesite ceva timp pana se rupe, sau posibil ca cucul baiatului sa fie atat de subtire, ca nu o poate rupe.
Oricum ar fi, sexul trebuie facut numai dupa ce esti tu perfect umezita si excitata, ca sa te poti bucura de zceva, ca baiatul oricum se va scapa pe el, in primele secunde cand il introduce.

| natalia7prut a răspuns:

E posibil ca himenul să fie aproape inexistent iar pocniturile să fie de la faptul că erați uscați ambi. Pentru tură care vine încearcă să te gândesti mai putin la durere si mai mult la plăcere asa va fi mai usor si plăcut.

| Emilian65 a răspuns:

Faceti preludiul pana cand te simti tu uda la pasarica. Folositi un lubrifiant puneti prezervativul inainte de a incepe penetrarea, apoi sa te penetreze cu mare atentie pentru a nu iti produce dureri. Este posibil ca el sa ejaculeze in timpul preludiului dar, nu renuntati sa continuati la preludiu, continuati pana te uzi tu la pasarica. In acest timp revine in erectie si penisul lui si puteti face sex cu mai multa placere.

| eugeniu2020 a răspuns:

Trebuie sa te ia incet partenerul, sa va sarutati, un preludiu luuung, iar apoi sa iti introduca penisul incet incet si apoi sa dea odata brusc sa intre si mai apoi iar incet, asa va introduce si te va dezvirginiza!

| ywar a răspuns:

Pocnituri? D-aia bodoganea femeia de serviciu speriata de dimineata? Ma intalnesc cu ea dimineata pe culoar si imi ma saluta de buna dimineata apoi imi spune ca s-au auzit ieri niste bubuituri si a inchis toate usile - fiind speriata si a otravit si fantana din fata institutiei de frica sa nu ne invadeze strainii. De la voi erau pocniturile astea? Pai ziceti fratilor asa! Pe la ora 14 imi comand o dezvirginare.

| SG1995 a răspuns:

Te-ai udat înainte să intre? Dar el? Înainte cu vreun sfert de oră, sau chiar cu o oră masrurbațivă, sau faceți-vă unui altuia sex oral, abia apoi să intre.

| Andreea555555555555 a răspuns:

Am făcut și preludiu, normal. Chestia e ca inainte cand doar faceam "petting" in sensul ca doar preludiu si imi facea sex oral..ma excitam mai mult. Acum ca e vorba de sex cu penetrare, din reflex ma sperie gandul ca doare si nu stiu ce. Nu am nevoie de raspunsuri rautacioase. Eu banuiam ca acele pocnituri..care practic bubuiau in mine, ar fi putut fi de la intrarea/iesirea aerului din vagin, dar e posibil sa fie si ca era uscat. oricum prietenul meu a mai umezit-o cu un sex oral si dupa aceea se lubrifia singura cu secreția.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intrebarea ta se refera la sexul de dezvirginarea, trebuie sa stii ca deseori si mai ales in cazul fetelor care inainte de sexul de dezvirginare nu au practicat masturbarea intravaginala, nici macar asa numita "degetica", de obicei din acest motiv ajung in situatia in care intretinerea sexului de dezvirginare devine chiar imposibila fiindca durerea este insuportabila. In situatiile in care totusi se reuseste penetrarea, aproape intotdeauna se instaleaza o stare de disconfort accentuat si generalizat in intreaga zona pelvina si in partea inferioara a abdomenului.
Durerea uneori insuportabila la prima incercare de penetrare se datoreaza faptului ca muschii care formeaza vaginul sunt supusi unei intinderi bruste, exagerate peste limita lor de alungire, care este cu atat mai intensa cu cat grosimea penisul este mai mare. Structural, vaginul este constituit dintr-o insiruire de multe inele de muschi circulari care au o anumita lungime bine definita. Trebuie avut in vedere ca lungimea fibrelor musculare nu poate fi modificata usor si rapid, asa cum cred cei mai multi. Indiferent de lungimea preludiul ca si timp, de modul in care este executat, de lubrifiantul folosit si gradul de relaxare a femeii, lungimea fibrelor musculare din constitutia vaginului va ramane practic nemodificat ca lungime. Reiese ca de obicei canalul vaginal nu-si modifica largimea si ramane inca destul de mult timp si dupa dezvirginare la fel de stramt si la fel de greu de penetrat si in timpul urmatoarelor contacte sexuale. In momentul in care penisul intra fortat in acel canal stramt al vaginului, muschii fiind intinsi peste limita lor in mod brutal, se produce intotdeauna senzatia de durere in loc de placere si satisfactie. In cazul in care aceste intinderi si reveniri repetate a muschilor provocate de penetrarea ritmica se produce mai mult timp, va provoca mereu/intotdeauna febra musculara, exact la fel ca si cea care apare in cazul unui antrenament intens si de durata fara o incalzire prealabila. Numai dupa ce intinderea fibrelor musculare la o lungime bine definita este realizata, doar in acel moment canalul vaginal va ajunge la o largime egala cu grosimea penisului, care ulterior se mentine si ramane definitiva, nemodificata, dar acest lucru se produce numai dupa o anumita perioada de timp. Din acest motiv dupa sexul de dezvirginare se constata ca urmatoarele cateva acte sexuale, al caror numar este imposibil de anticipat, la inceput vor fi uneori foarte dureroase, insa cu timpul treptat durerea va dispare si in locul ei se va instala placerea. Mai ales la inceput, dupa dezvirginare singura solutie cu adevarat eficienta o poate reprezenta cunilitia sau o masturbare realizata printr-o "degetica" mai lunga dar efectuata cu tandrete inainte de inceperea penetrarii propriu zise. De obicei pentru a nu agrava si amplifica durerea aparuta dupa sexul de dezvirginare, este necesara o perioada de circa 6-7 zile de pauza/repaus in care sa se efectueze doar jocuri sexuale, cum ar fi petting-ul, insa fara penetrare. De obicei urmatoarele acte sexuale imposibil de precizat numarul lor (5-10 sau si mai multe) vor fi dureroase insa in mod diferit. Disconfortul produs de sex se va diminua treptat pe parcursul primelor saptamani de activitate sexuala. Perioada si gradul de disconfort resimtit dupa dezvirginare depinde atat de conformatia si dimensiunea vaginului, de dotarea partenerului de sex cat si de tandretea, si finetea cu care acesta actioneaza de fiecare data. Multa sanatate!

| Jeonghyeo a răspuns:

Da unde faceti voi sex? in Arabia Saudita de auziti pocnituri?