| biabiancal77 a întrebat:

deci am fost cu un baiat 2 luni de zile apoi ne.am despartit.am ramas prieteni iar dupa vreo 2 saptamani am inceput sa vorbim din nou si am decis sa fim prieteni cu beneficii si sa nu ne implicam emotional deloc.conditia asta fiind pusa de mine.el a inceput sa-mi tot dea mesaje si sa vorbim chiar si cu orele.parea ca, i pasa de mine ca inca mai tine la mine. ne.am intalnit de 2 ori pentru...iar apoi cand am fost la el zilele trecute se comporta diferit(eu eram putin mai distanta).ma lua in brate,ma saruta,se juca cu mine ca sa spun asa,chestii dragute, dragalasenii, ca atunci cand eram impreuna. poate putin mai mult ca atunci. datile trecute nu era asa.mi.a dat impresia ca vrea sa ne impacam si cand l.am intrebat"noi ce suntem?" el mi-a zis "prieteni, e mai bine asa".si apoi iar facea incepea cu dragalaseniile.nu.l inteleg deloc.ma dat complet peste cap.voi ce credeti?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Singurul mod prin care poți afla ce crede și simte este să îi spui că ai vrea să fiți iar împreună într-o relație. Dar dacă el face acele gesturi cred că e destul de limpede faptul că nu ești pentru el doar o bucată de carne. Mai rămâne doar problema dacă îți convine treaba asta, dacă vrei relația cu el sau nu. Pentru că dacă nu vei continua să îl tratezi cu o răceală deoarece vrei să cauți altă persoană pentru o relație, iar el la un moment dat se va sătura de treaba asta, oricât te-ar iubi. Sunt puține persoane care te vor iubi mai mult decât meriți, cum e cazul tău acum când o faci pe interesanta și inabordabila emoțional. Până la urmă dacă ceva merge lasă-l să meargă, nu îl strica cu întrebări care nu își au rostul. E o șansă foarte mare să nu îți spună cu adevărat ce simte, să îi fie frică de reacțiile tale sau să simtă o presiune suplimentară care să îl facă să spună altceva decât crede și simte.

| biabiancal77 explică (pentru Bacemi):

Pai eu am vrut sa incepem relatia cu beneficii in speranta ca ne vom impaca.si nu fac pe inabordabila si nu il tratez cu raceala absolut deloc.sunt foarte deschisa cu el si stie ca inca tin foarte mult la el.si ii dau de inteles si eu ca vreau sa ne impacam doar ca nu fac gesturile pe care le face el,

| Bacemi a răspuns (pentru biabiancal77):

"iar apoi cand am fost la el zilele trecute se comporta diferit(eu eram putin mai distanta)"
Hotărăște-te. Dacă nu simți să faci gesturile pe care le face el nu le fă. Îți place ce face el, super. Nu îți place sau ai vrea să fie puțin altfel, să încercați și alte chestii mai dure, spune-i.

| RAY a răspuns:

Noi barbati vedem asa fetele
obiecte sexuale, amice, iubite in care avem incredere, vezi tu in ce categorie esti

Răspuns utilizator avertizat
| Oana661122 a răspuns:

Cred ca băiatul inca te place dar poate nu vrea să îti spună daca tu ai zis ca e mai bine sa fiti prieteni. Poate ar trebui sa afli daca el mai tine la tine ma refer la mai mult ca o prietena

| biabiancal77 explică (pentru Oana661122):

Pai cam asta imi arata.ca ma vede ca mai mult de o prietena, dar a zis ca e mai bine sa fim prieteni si mna