| Bianca78 a întrebat:

Buna TPU. Deci azi am făcut dragoste cu iubitul meu. Dar exista 1 problema. Când începe actul sexual propriu-zis el baga penisul în vaginul meu extrem de rapid pana ce ejaculeaza. (Actul sexual a durat 20 de secunde el făcând treaba asta). Întrebarea este : de ce face asa și n-o ia mai ușurel?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Este problema de ejaculare precoce. De regula se intampla la primele acte sexuale, dar la unii barbati si mai tarziu. Cauzele sunt mai multe, dar trebuie sa cunoasteti - mai ales el - metodele de intarziere a ejacularii.
Una dintre metodele destul de eficace este sa-l masturbezi astfel incat sa ejaculeze inainte de primul act sexual cu tine. Dar atentie, daca faceti actul sexual fara prezervativ, la contraceptie: poti ramane gravida.
O alta metoda, dar mai dificila, mai ales ca dureaza actul sexual putin, poate fi aceea de al strange de radacina penisului, intre corp si testicule, astfel incat sa-l doara.
Un pahar cu 50 ml de tarie cu 15-20 minute inainte de actul sexual prelungeste perioada acestuia.
Mai sunt si altele, dar toate acestea, dar mai ales modul cum actioneaza trebuie sa-l discuti cu el. E posibil ca el sa nu urmareasca decat descarcarea lui de energia sexuala si nu-i pasa de tine. Asta poate fi din egoism sau din nestiinta.

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pentru ca e un disperat care habar nu are cum sa se poarte in pat cu o femeie...un egoist caruia nu-i pasa de ceea ce simte ea, ci doar de propria-i satisfactie.

| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-l pe nătâng. El stie cel mai bine.

| AnemonaP a răspuns:

Intrebarea este: De ce nu discuti asta cu el pentru a afla raspunsul? Nu aveti parte si de preludiu? Trebuie sa comunicati si sa ii spui deschis cum ti-ar placea sa se intample, asa e normal.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

In astfel de cazuri, sugerezi sa discuti cu el aceste lucruri. Amandoi faceti sex, doar voi 2 sunteti acolo, motiv pentru care amandoi ar trebui sa va simtiti bine si sa discutati despre asta.

Aparent el are si o problema ca isi da drumul prea repede, la care se adauga faptul ca nu se intereseaza de starea ta in momentul respectiv. Dr asta trebuie sa discuti cu el.
Ii spui in primul rand ca nu iti place, ca trebuie inceput usor, fara graba, si trebuie sa se axeze pe TINE, iar tu pe el. Daca el se concentreaza pe placerea ta, totul o sa fie bine.

In al doilea rand, ar trebui sa cititi amandoi (dar mai mult el) despre cum ar trebui facute aceste lucruri cat mai bine. Asa ati mai adauga o activitate care v-ar apropia si mai mult.

Si poate nu o sa se schimbe asa multe din prima sau din a doua. Dar in timp, cu incredere si rabdare, sigur o sa faceti asta mult mai bine.

| relian a răspuns:

E bun si asa rau, ramai nefacuta cum se zice laughing. Mergi la un sexshop si cumpara un spary, intrebi acolo, stiu aia ce sa iti dea, spui pentru ce vrei, acolo se rezolva treburile astea nu pe aici.

Pe aici eventual poti gasi pe careva disponibil sa te ajute, dar practic laughing adica sa ia rolul iubitului.
20 de secunde e bun, inca nitel si bate si pe Tesla laughing
Nu face asa ca vrea, atat poate momentan. Sprayl ala o sa il ajute, nu e nimic rau, doara se da pe scula si dupa o sa dureze mai mult.Bafta si spor la treaba happy

| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste tu cu el si stabiliti ritmul cu care sa actioneze pentru a nu ejacula asa de repede.

| felixf a răspuns:

Pentru ca nu poate, nu stie, nu are incredere in el. Comunicarea este aici esenta. ce poti face? Sa-l ajuti sa ejaculeze prima data si dupa sa-l ajuti din nou sa ajunga la un penni puternic, sa-l introduca din nou in tine si actul sexual propriuz va dura mult mai mult. O dupamsa si weekend plin de incercari

| Gabryel85 a răspuns:

E adevărat ce spune lumea pe aici... Dar tu cum de ești azi fată, iar acum câtva timp erai băiat?

Răspuns utilizator avertizat