| cristian100 a întrebat:

Deci eu mi-am pus windows 7 am activat licenta tot eu singur. SI am boxe 5.1 si nu se aud doar 2 si fara bassul subwooferului. Ce sa fac nu imi merge sa inlstalez nici un fel de realtek nu imi ziceti nimic de realtek ca si cel mai nou l-am incercat imi da 100000 de eroari am placa video nVIDIA geforce procesor Intel Core si placa audio crd ca mi inclusa in procesor. Cand aveam windows xp imi mergea fain sunetu tot perfect dar pc-u. in poze cu windows 7 imi merge perfect pc-ul dar sunetul ..NU SCHIMB WINDOWSU ziceti-mi ce sa fac plzz. FUNDA.P.s: scuze de categorie

4 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Se vede ca nu te pricepi la calculatoare asa ca te ajut eu.
Pentru inceput, placa de sunet nu este integrata in procesor... este integrata la placa de baza.
Asa am si eu.
Acum ce trebuie sa faci este afli ce model de placa de baza, poti folosi everest sau ce vrei tu.
Apoi cauti pe site producatorului modelul de placa de baza si acolo ai driver AUDIO (realteck).
Asa fac eu de fiecaredata cand imi reinstalez windows.
N-are importanta ce procesor ai sau ce placa video ai.

| cristian100 explică (pentru WholeWorld):

Am VIA HD AUDIO DECK ce sa fac?

| cristian100 explică (pentru WholeWorld):

Am intrat pe site-ul lor http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp dar nu stiu ce VIA product are placa audio.

| Azµre a răspuns:

Pune boxele pe 2.1 dacă nu te pricepi. Și o să meargă. Din câte știu sisteme 5.1 au și intrare pentru 2.1