| LoveChocolatexD a întrebat:

Buna TPU :*! Deci...eu sunt in liceu cu un baiat. Nu am avut ocazia sa vorbesc cu el, decat sa ne spunem un simplu "buna". Il plac foarte mult si as vrea sa devenim macar prieteni daca nu este loc de relatiie.Si nu sunt genul de fata tupeista, sa ma bag in vorba cu el, asa fara motiv. In ultimul timp a inceput sa-mi placa si mai mult, ma gandesc numai la el... As vrea sa ajungem sa devenim prieteni, cu toate ca nu prea avem prieteni comuni. Cum sa fac sa ajung sa vorbesc cu el mai mult? Sfaturi puppy dog eyes? Dau fundita :3.

Răspuns Câştigător
| Thextruexme a răspuns:

Daca nu ai prieeni in comun gandeste-te la ceva care aveti in comun de exemplu daca este pasionat de arta intreaba lucruri pe tema aceea de genul Am o curiozitate in legatura cu "bla bla" nu sunt cunoscatoare dar am auzit ca tu esti ..stii ceva? daca iti povesteste si lasa o portita spre "viitor" sigur te place ai grija sa il prinzi intr-o faza in care este liber si nu este stresat sau trebuie sa plece pentru ca atunci nu te va baga in seama poate chiar fara sa vrea.Cel mai greu este sa spargi gheata dupa aia totul vine de la sine.Noroc.

10 răspunsuri:
| FeraruAndreea a răspuns:

Cand il vezi singur du-te langa el si spune-i ce faci? sau cum iti merge? din astea ca sa va cunoasteti mai intai

| LoveChocolatexD explică (pentru FeraruAndreea):

Nu pot sa ma duc asa dintr-o data laughing, mai adaug ca sunt si timida; 3

| FeraruAndreea a răspuns (pentru LoveChocolatexD):

Pai atunci ce vrei sa facem sa batem din palme si sa fiti impreuna? Macar zambeste-i si tu fai cu ochiul sa vezi daca iti raspunde la gesturi apoi incearca sa vorbesti cu el ca altfel nu se poate si nu ai cum sa ai o relatie cu el daca nu incerci putin.

| LoveChocolatexD explică (pentru FeraruAndreea):

Ooo draga nu te irita. Pur si simplu nu o s-o fac, sunt timida. Mersi si scuze pentru "deranjul" provocat

| AlexandraIleana a răspuns:

Ooo scumpa mea happy Exact ca si tine am fost si eu acum cateva zile. Am vazut un baiat in oras si mi s; a pus pata pe el si cateva zile ma tot gandeam la el blabla si uite asa el are o prietena care ma inteleg foarte bine cu ea si i-am spus sa-i zica si eu acum vorbesc cu baiatul respectiv si sunt pe cale sa ma intalnesc cu el.sunt asa happy big grin big grin.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un prieten de alui.:*

| LoveChocolatexD explică (pentru AlexandraIleana):

Asta si incerc; 3. Bafta la intalnire smug :*.

| Glsukab a răspuns:

Incearca sa cauti o prieten comun care sa te ajute, sa iti faca cunostinta cu el dupa care poti sa te mai bagi in vorba cu el intreband de acel prieten comun dar la un moemntdat sa deviezi de la subeict sa vorbtiti despre voi astfel incat sa incepeti sa va cunoasteti dupa care va fi usor

| LoveChocolatexD explică (pentru Glsukab):

Asta incerc... sper sa mearga. Mersii; 3