| gabytza8 a întrebat:

Buna TPUbig grineci mie imi place de un baiat (el stie) asa si cred ca a inceput si el sa ma placa asa imi zic prietenele si mi-am dat seama cum se uita la mine, ok asa si nu cred ca vrea sa imi spuna ca ma place, cum fac ca sa il trag de limba ca sa zica?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Salut Gaby,eu inteleg foarte bine treaba,am avut multe probleme de astea in viata de toate zilele si pe TPU,dar de ce nu ii zici tu? Of,bine,adolescentii din zilele de astazi,nu te supara big grin cu totii suntem asa.Dar bine,uite, trebuie sa faci asa "Step by step".Mai intii suna-l sau scrie-i un mesaj pe telefon sau pe internet ca vrei sa te intilnesti cu el. Ajungeti in parc, dar sa nu vii degeaba acolo cu el, doar cauta un moment potrivit pentru ca sa-l intrebi, si un loc potrivit(intre voi 2). Apoi cand ai gasit timpul,momentul si locul potrivt intreaba-l,dar sa-l intrebi uitindu-te la el in ochi.
-Asculta,(name),eu stiu ca tie iti place de mine,dar poate vrei sa-mi zici tu mie asta?
Daca nu vei putea zice asta poti sa-i zici pur si simplu:
-Nu vrei sa-mi zici nimic?
-Ce anume? Arati bine.laughing, orice ratat ar zice asta.Dar nu te ingrijora nu prea as crede ca prietenul tau este un ratat, el doar nu este sigur pe el, crede ca va gresi ceva sau, ma rog situatii si imaginatii care mai de care interesante.Ascult Gaby, nu te ingrijora totul va fi ok, baby^_^.
SUCCESwinking!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu trebuie sa simti asta si nu cred ca cuvintele conteaza asa mult[cineva iti poate zice ca te place si in realitate e indiferent]

| cavalerul11 a răspuns:

Du-te si vb cu el si spune-i daca te place ca el e timid si cand i zici asta probabil va zice pai eu eu o sa fie balbait unpic spune-i curaj spune-mi chiar ma placi si va ceda si daca zice da ai nimerit

| neutrino a răspuns:

Trage-l pe roata si va spune tot.

| Octavian26 a răspuns:

Fa-ma sa inteleg, tu vrei doar sa stii daca te place sau vrei sa fi cu el?! De ce tot timpul ultimele generatii de adolescenti si nu numai au nevoie de aceasta "penibila" confirmare "te plac " "te iubesc"! De ce sunt atat de revoltat, din pricina acestor cuvinte sunt multe topicuri pe acest site cu "de ce m-a inselat" "oare ma mai iubeste" ssmd va incredeti in simple cuvinte (cateodata) fara sa priviti aceea persoana, s-o analiza-ti, sa realiza-ti daca chiar va impartasesc sentimentele! Crede-ma pe cuvant, cum el stie ca tu il placi va avea doar cateva lucruri de facut, ori va fi cu tine doar pentru ca esti "o partida buna" dar nu va simti nimic pentru tine, poate vei fi accesoriul lui prin anturaj SAU nu o sa-i mai fie frica in a se apropia de tine si de ati arata ca si lui ii place de tine!
E periculos sa "spui" sau sa arati cuiva ca iti place de el fara ca el sa iti arate ca macar este interesat de tine ( nu e cazul la tine pentru ca ai zis ca ti-a aratat acest lucru sau cel putin asa crezi)

Sfat - Lasa vorbele deoparte, in momentu de fata nu te ajuta la nimic, daca ti-ai dat seama ca te place si observi ca el nu vrea sa faca urmatorul pas, fa-l tu!

Succes!