| MariaRawr a întrebat:

TPU! Deci sa nu credeti ca sunt disperata, dar baiatul care ma place a vorbit cu mine pe mess aseara.are momente cand vorbeste si cand nu.si vineri s-a certat cu o fata.care o uraste.si ea il place...si azi a vorbit cu ea.si pe mine nu m-a bagat in seama pe mess... ce credeti? fara raspunsuri rautacioase.

Răspuns Câştigător
| EuCuTine a răspuns:

Eu cred ca mai bine nu il bagi u in seama pe un baiat ( si pe mine ) il enerveaza cel mai rau atunci cand nu ii raspunde fata la tel. Cand decizi ca este momentul si te suna vb cu el si ii zici direct si la subiect.

2 răspunsuri:
| MariaRawr explică:

Ea este colega cu mine de clasa.si vb cu ea

| faranume_2206 a răspuns:

Pai are si el o zi proasta. Eu unul nu iti recomand sa nu-l bagi in seamana. Pentru ca fiecare persoane cand este suparata/are o zi proasta se simte mai bine cand o persoana apropiata incearca sa-l ajute /,, impace ". Adica ajutal cand are nevoie de ajutor. Nui intoarce spatele pentru ca o sa creada ca esti un prieten fals. Dupa cum spune si proverbul acela :,, Prietenul la nevoie se cunoaste!"

Iar pentru fetele care asteapta ca baietii sa faca primul pas : nu este chiar asa de simplu. Sunt unii care sunt mai timizi sau,, au bun simt si nu vor ca sa va deranjeze".