| gagiu30 a întrebat:

Buna TPU deci sa va povestesc.Am cun un baiat pe un joc de pe net si am inceput sa vb pe mess.El sta in Grmania iar eu in Romania, e putin ma mare decat mine(eu am 16 ani). Vb de o luna(ne vedem la web) si si el spune ca deja s-a indragostit de mine oare e adevarat? si vrea sa vina la vara la mine dar parinti nu prea sunt de acord ce sa fac?

8 răspunsuri:
| siliker a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa ai incredere in persoanele pe care le cunosti. Parerea mea este sa il lasi in lumea lui.

| Vix999 a răspuns:

Daca e minor clar nu are cum sa vina fara acordul parintilor.
Lasa internetul in pace ca nu functioneaza cand esti copil sa ai o relatie pe net.
Daca erati amandoi majori, cu joburi si va permiteati sa calatoriti...da. Dar asa...
Plus ca Romania-Germania e distanta mare.

| gagiu30 explică:

Are 21 de ani el

| adinafloryna21 a răspuns:

In primul rand diferenta de varsta nu este asa de mare, si... sti cum se spune: varsta, distanta, greutatea sau inaltimea sunt doar niste numere. Faza e ca nu trebuie sa ai incredere in relatiile pe internet. asta este sfatul meu, acum tu degeaba ceri sfaturi daca inima ta spune altceva. ai ptea sa astepti sa vina in tara sa va vedeti si sa va cunoasteti mai bine dar asa...

| Generalul a răspuns:

Atata timp cat vine decat sa va cunoasteti nu e nimic rau in asta, ca si cum te-ar vizita niste prieteni care locuiesc ceva mai departe... Stiu oameni care s-au casatorit dupa ce s-au cunoscut in unele jocuri, deci orice e posibil, nu trebuie sa-l accepti din start ca pe o mare iubire, dar nici sa-l refuzi din start. Faptul ca v-ati cunoscut arata doar ca aveti unele preocupari comune, vezi daca e mai mult de atat...

| kiv1990 a răspuns:

Nu trebuie, n-aveti sanse sa fiti impreuna, insa poti sa mai vezi ce persoana e de fapt

| χεςρυψχ a răspuns:

Ai grija poate e un infractor Nu vorbi cu straini! Sa nu ai icredere...

Răspuns utilizator avertizat