| Dєєค a întrebat:

Deci sunt impreuna cu un tip de o luna, timp in care mi-a aratat ca tine enorm la mine, nu ne-am certat niciodata. Nu pot sa zic ca arata superb, dar e simpatic si are un caracter de >invidiat:" Tine cont de parerile mele, se poarta foarte frumos, dar uneori e prea sufocant si e si putinn gelos. De vreo saptamana nu ma mai simt in largul meu cu el, cand imi spune: te iubesc ma simt nevoita sa ii spun,, si eu" nu o mai spun pentru ca asa simt, ca la inceput. Poate am doar o perioada proasta, dar m-am gandit si la despartire. Dar nu pot...nici unul din fostii mei prieteni nu a mai tinut asa la mine ca actualul si nu stiu cat de repede o sa mai gasesesc unul ca el, plus ca s-a purtat superb cu mine si nu vreau sa il fac sa sufere:-s. Ce sa facc?sad

Răspuns Câştigător
| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna;*
Daca simti ca ii spui te iubesc.doar ptc te simti nevoita nu e bine.happy
Si eu am trecut prin asta.Si cel mai bine ar fi sa ii ceri o pauzahappy
Asa vei vedea daca iti este mai bine fara el, sau daca nu poti sta fara elhappy

succes t pup:*

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De multe ori omul innebuneste de prea mult bine,asa si tu acum.
Lasa-l si intoarce-te la relatiile in care plangeai si sufereai tot timpul,daca nu esti capabila sa apreciezi linistea si confortul sentimental pe care ti-l ofera baiatul asta!
Te simti constransa sa-i spui ca-l iubesti? Ei,nu face de tine,tu ai invatat sa spui te iubesc numai cu suferinta,nu cu recunostinta,ai nevoie de adrenalina ridicata, de actiune si aventura in viata, un baiat care te iubeste si te respecta nu poate fi pe gustul tau!
Mai gandeste-te!

| Quicky a răspuns:

Nu are rost sa stai cu el daca nu il mai placi. spune-i ca nu vrei sa stai ca el din mila. atunci i vei da incredere in el. la mine a functionat

| printsesha4geo a răspuns:

Un sfat: incearca sa il indepaRTEZI USOR USOR

| bunnylover537 a răspuns:

Pff. Nu e chiar atat de corect fata de el sa-l tii langa tina fara sa-l iubesti. De ce nu incerci sa te concentrezi pe ce iti place la el si nu pe ce te deranjeaza? Poate asa te vei simti mai bine langa el

| Sἶrenἶa a răspuns:

Nu te desparti de el sad ca ar fi pakat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca ai vrea sa luati o mica pauza dupa care veti fi din nou impreuna.Asa e mult mai bine.

| vlady11 a răspuns:

Pai daca il iubesti ramai cu el, daca nu,, verde''winking