| just1995 a întrebat:

demult am dorit sa va spun despre problema mea, dar nu am avut timp, cred ca ati citit istoria mea precedenta, si ati aflat ca ma intilnesc cu un baiat de 22 de ani, fiecare dintre voi v-ati dat parerea, dar iata ca am aflat ca el a vorbit cu cea mai buna prietena de-a mea, si i-a zis ei ca ma iubeste foarte tare si nu vrea sa ma piarda, o zi daca nu vorbeste cu mine nu sta linistit, oare chiar e adevarat ce a zis? cum credeti, marita sa am incredere in el, mai ales ca il cunosc de citeva saptamini.Nustiu daca este aceasta dragostea mea, si inca vreau sa va spun despre fostii mei iubiti, parca au discutat toti impreuna, nimeni nu are nici o fata, toti s-au despartit, nu stiu de ce asa s-a primit, parca nu sunt pe lume fete, as vrea sa fac ceva ca sa uit despre ei si trecutul, dar nu pot face nimic, cu care m-am intilnit ii tin minte, iarasi mai am o problema, mi se pare sau chiar asa este ca din clasa mea este un baiat care ma place, dar nu stiu ce sa fac ca si mii imi place de el, azi la lectii trebuia sa ma asez in banca cu el, dar nu am avut curajul, si s-a asezat alta fata cu el, dar el tot imi atrage atentie, si ma gindesc oare am procedat corect ca voi sta tot anul singura in banca dar el cu fata aceea?, si asa la repauz colegii au observat ca intre noi este ceva, si au inceput cu iubire, si ca eu fug de el, joi suntem deservici impreuna, pe coridor nu stiu cum sa fac sa fie totul bine, asa ni-a pus profesoarea, nu am dorit eu, imi este atit de trist cind am atitea probleme, nu stiu la cine sa apelez, parintilor nu pot sa le spun asta ca nu ma vor intelege, si intilnirea cu acesta mi se pare ca e o gluma, el isi va bate joc de mine. As vrea sa cititi atent spusele mele si sa va spuneti parerea, ce pot sa fac sa scap de toate aceste probleme care ma distrug. Funda!))

2 răspunsuri:
| DeliaMarius a răspuns:

In legatura cu baiatul de 22 de ani. Nu poti avea incredere intr-o persoana nici daca trec 20 de ani. La 22 de ani, are ceva, clasa...adica stie ce sa spuna, ce sa faca pentru a-i cadea in plasa. Spune ca te iubeste, dar ti-a dovedit? Si cu baiatul(colegul de scoala),crezi ca el tine la tine? Daca v-ati mai intalnit, dar doar voi doi si sa comunicati. Toate se rezolva prin comunicare,doar trebuie sa spui ce simti, ce iti doresti. Daca va placeti reciproc, ati putea incerca o relatie, dar incetul cu incetul. Vorbeste cu el, ca sa-i stii parerile, ce vrea el...

| simiy a răspuns:

Aceste "probleme" nu or sa te distruga, toate sunt trecatoare. daca tie iti place colegul tau ar trebui sa nu mai fugi de el si sa va dati o sansa iar pe tipul de 22 de ani ar trebui sa il uiti. el vorbeste asa cu cea mai buna prietena a ta pentru ca stie ca ea iti va spune, si pana la urma tu esti in situatie si trebuie sa alegi ce iti este tie mai bine, nu tine cont de ce altceva, stai si gandeste-te cu cine te simti mai bine cu prietenul tau sau cu colegul tau? daca vei fi sincera cu tine vei putea alege