| simona_3709 a întrebat:

Buna TPU din nou probleme...
Dupa ce m-am despartit de prietenul meu de aprox o luna, ma tachineaza mereu si ma jigneste.
Nu regret nimic din ce am facut dar nu mai suport jigniri din partea lui si din partea prietenilor lui. Ce pot face sa scap de el? Cum il pot face sa realizeze ca intre noi nimic nu s-a intamplat?
P. s: Am incercat sa vorbesc cu el, nu merge. nu intelege
Funda. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti in aceeasi clasa/bloc/pe aceeasi strada? Atunci ar fi cam nasol. Daca se ia de tine pe strada, iesi o perioada din casa insotita preferabil de tatal tau, poate il sperie putin pe ex-ul tau. Dar daca nu e asa grav, incearca sa il ignori! Cauta in telefonul tau optiunea de-a bloca apelurile primite de la un anumit numar si foloseste-o sau schimba-ti numarul. Pe mess cred ca e clar. Ignore!
Nu va intelege, chiar ca e un frustrat, renunta in a-l mai convinge.
Bafta, sper sa te lase in pace!

3 răspunsuri:
| clausss a răspuns:

Pai e un simplu frustrat

| clausss a răspuns:

Incearca sa-l faci de ras si te lasa in pace...el e doar un simplu ratat si acum daca nu te are face pe prostul...de fapt nu face, chiar e prost

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic asa: daca l-ai uitat si esti o persoana deschisa spre alte relatii, poti foarte bine sa iti faci alt iubit.Asa, daca va indrazni sa mai jigneasca, iubitul o sa intervina,o sa-l linisteasca.

Oricum, inca tine la tine, de face pe bufonul.