| CatrinaAndreea a întrebat:

Doar ce am trecut de perioada ovulației, mai exact alalteri-ieri.eu stiam ca in perioada ovulației apare o secretie transparentă ca albușul de ou,am avut-o alalteri,de obicei o aveam cateva zile,dar acum, luna aceasta am avut-o doar o zi.azi am avut o scurgere vâscoasă,alb-gălbuie,eu stiu ca aceasta apare dupa terminarea si înaintea menstruației. știți cumva ce se intampla? Este in regula? Si in ziua cu perioada fertila am avut i durere mare la orarul drept, a durat cateva ore...si lunile trecute am avut acea durere, dar din nou atunci ținea cam 2-3 zile

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mucusul cervical FERTIL se produce in cantitate mai mare/din abundenta cu 2-3 zile inainte de ovulatie, insa acest mucus cervical dar de o consistenta mai vascosa este produs pe intreaga perioada dintre menstruatii. Sanatate!