| Mihaelaa98 a întrebat:

dupa ce am cunoscut un baiat intr-o excursie, si dupa ce i-am dat cateva semne ca il plac, a reusit sa ma convinga sa ii spun la telefon ca il plac. Ei bine chiar am facut asta, i-am spus dar el nu simtea acelasi lucru pentru mine. M-am simtit aiurea ca si cum si-ar fi batut joc de mine, dar el a zis ca a facut asta pentru ca ma considera simpatica si a vrut sa o auda cum o spun eu ( deci el stia ca il plac ).(Am 15, el 17 )Apoi mi-a zis ca trebuie sa inteleg ca eu am 15 si el 17 si ca sunt o copila. deci gen sunt prea mica pentru el, dar mie chiar nu mi se pare ca as fi cine stie ce, pana la urma e diferenta doar de 2 ani. CHiar nu stiu ce sa fac, a spus ca relatia noastra nu se va schimba si ca va ramane la fel ca inainte, dar nu pot sa fiu prietena cu cineva care deja stie ca il plac.Ce ar trebui sa fac?+ ca nici nu vreau sa il pierd, chiar stie sa se comporte cu o fata.(gen ma tinea in brate, ma lua de mana, ma pupa pe obraz / frunte, ma facea sa rad )

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Daca te considera doar o copila e probabil din cauza ca el si-a inceput viata sexuala si tu cumva nu ai putea sa i-o prelungesti!

Take it or leave it!

Bafta!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e vorba de diferenta de varsta, care nu e mare, e vorba ca tu esti inca un copil, prea mica ca sa ai o relatie cu un baiat, indiferent de varsta lui. Ai doar 15 ani, chiar nu puteti fi impreuna, ar rade toata lumea de prostia ta. Asteapta sa cresti, nu te grabi atat. Peste vreo 2 ani ai timp si de baieti, acum esti prea mica pentru asa ceva, iar un tip care ar accepta o relatie cu tine, ar face-o doar ca sa isi bata joc de tine.

| DeeaMarry a răspuns:

Pai si-a cam batut joc. A vrut sa ii fie hranit orgolilul de macho si a reusit.
Tu, copila? Si el o fi vreun batran te pomenesti.
Adesea fetele de maturizeaza cu 3-4 ani inaintea baietilor, deci s-ar putea sa fii chiar mai matura decat el.
Lasa-l, nu ii mai hrani orgolilul.
Sunt o gramada de baieti seriosi in lumea asta!
Si iti spun un secret: Lasa-i pe ei sa te cucereasca, ca e mai bine asa!winking

| neutrino a răspuns:

Cu ajutorul tau, baiatul si-a batut (politicos, ce-i drept) joc de tine. Nu poti pierde ceva ce nu ai avut.

| Mihaelaa98 explică (pentru neutrino):

Am vrut sa zic ca nu vreau sa il pierd ca prieten, dar ai foarte mare dreptate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai prietena cu el dar da-te dintr-o data neinteresata de el, cum ca ti-a trecut, orgoliul lui va fi jignit si va incerca pana la urma sa te faca sa-l placi sa fie ceva. Ideea ar fi sa nu fie intr-o relatie sau atras de o alta fata. Iar tu sa nu pari disperata dupa el si dispusa sa fi oricand cu el.
Si asta cu varsta e un pretext ieftin, are el motive, eventual nu te vede ca pe o iubita.

| Ajutatorool a răspuns:

Pai si cam cum te-a convins? Vezi ce se intampla cand discuti lucruri care se vorbesc fata in fata la telefon?

| bogddan4you a răspuns:

Eu din punctul meu de vedere zic ca el daca nu te vrea poti sa faci or ce si decat sa si bata joc de tine si sa regreti mai bine gasesti ceva mai calumea te cred ca nu vrei sa renunti daca are pe alt cineva n-ai ce face uite daca vrei sa te ajut eu am bani sunt dragut am bani foarte multi tot ce trebuie sunt dragut am 14 ani inltime 1.75 dragut limuzina 2 badigarzi sofer tot ce are nevoie o fata iti las id mess anonim4you44 esti tanara gandeste-te sunt din ialomita.