| Deeiutss a întrebat:

Buna TPU :* Este la liceu la mine un baiat de care imi place puppy dog eyes. Faza e ca el e la alta clasa si la alt etaj si nu ma cunoaste, dar e in clasa cu mine la germana. Cum sa fac cunostinta cu el? Pe facebook ma refer... Ii zic buna. si dupa ce? laughing nu vreau raspunsuri gen vorbeste cu el si o sa vezi ca discutia vine de la sine. Nu. Mi s-ar parea aiurea sa ii zic buna ce faci si sa zica bine tu si atat. Deci va rog subiecte de discutie dau funda :* [bineinteles sa nu ma fac de ras laughing ]

Răspuns Câştigător
| Maskeried a răspuns:

Conversatia o incepi simplu: Buna.
Apoi depinde de tine. Depinde cum esti:
- esti mai directa, atunci poti sa-i spui asa:

"Buna.Sunt X. Suntem in acceasi clasa, la germana..Nu stiu daca ma cunosti, insa eu te-am observat pe tine si cred ca esti dragut."

- daca esti mai timida. Putin mai greu fata. Adica e greu sa-l iei cu binisorul...gen:

"Buna X. Te-am vazut in clasa X... Fac si eu parte de pe acolo... Si ma intrebam daca m-ai putea lamurii in unele privinte in X si Y lucru despre germana." Intreaba ceva banal. Apoi spui mersii si pui intrebari de acomodare "Ce faci in timpul liber? pe langa studiul intens la germana, bineintele laughing)"

Sfatul meu. Fi directa.

Imi pare rau insa statutul de membru junior nu-mi permite sa-ti dau mesaj (acum am observat)... Da-mi un id (yahoo) si discutam acolo

2 răspunsuri:
| Maskeried a răspuns:

Subiecte? Am nimerit bine.

Uite o lista cu subiecte:
- Care este amintirea ta cea mai buna din copilarie si daca ai vrea s-o retraiesti
- Sunt interesata in X,Y,Z. Insa uneori imi place sa fac A, B, C. Tie ce iti place sa faci si de ce?
- Care ar fi cel mai mare vis pe care-l doresti realizat in cat mai scurt timp?
- Care ar fi vacanta perfecta pentru tine?
- Daca ar fi sa alegi intre dragostea vietii tale si bani care ar fi? (aici poti sa vezi ce fel de baiat e)
- Care a fost cel mai urat moment al vietii tale?
- Ce ai indrepta daca ar fi sa te intorci in trecutul vietii tale?
- La ce te face sa te gandesti X, Y, Z? (barca, luna, vioara, muzica, carte, joc, etc)
- Ce ai prefera 100.000 $ pe loc sau 50% sanse sa castigi 1.000.000 $?
- Ce ai prefera sa fi: cantaret/pictor? (aici poti dezbate subiectul, gen ce nume ar avea formatia sau ce ar canta sau ce ar picta, etc)

Momentan, atat. Daca mai vrei da-mi un mesajwinking

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Vorbeste cu el pe facebook, mess si face to face cat de mult poti.
Te pup! :*