| tocxsickid989toxic a întrebat:

Este vorba de un baiat cu 2 ani mai mare ca mine (eu sunt a6a iar el a8a).
Ne cunoastem de mai mult timp de la niste prieteni dar nu prea am vorbit cine stie ce. Nu m-am mai intalnit cu el de vreo 2 ani, doar ce mai vorbeam pe facebook. Dar in ultimul timp el a intrat mereu in vorba cu mine. Mi-a spus ca nu par de a6a, ca par mai mare. Dar ma gandesc ca e o influenta rea pentru ca el a fumat. In ultima perioada mi-a dat like la toate pozele de pe facebook si vorbesc in fiecare seara cu el la telefon.
M-a invitat weekendul asta la film (doar noi doi) dar nu stiu ce sa fac. Plus ca maica-mea nu m-ar lasa niciodata sa merg undeva cu un baiat pe care nu il cunoaste sau de care nu a auzit de la mine.
Voi ce spuneti. Sa merg sau sa nu? Daca da, cum sa o conving pe mama?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Chiar la un film poti merge cu el daca vrei si mame-i tale ii poti spune ca mergi cu o colega

| nicoletacoroiu a răspuns:

Nu prea conteaza daca el a fumat... Important este sa nu-si bata joc de tine.
eu spun sa mai astepti

| neutrino a răspuns:

Mama ta are dreptate.

| Jhfdfd a răspuns:

rolling on the floor lol... pai in primul rand nu trebuie sa te gandesti ca e neaparat o influenta negativa pentru ca a FUMAT deci analizeazawinking a fumat [dupa cum ai spus tu] deci asta include faptul ca nu mai fumeazawinking. Iar apoi de ce sa nu incerci ceva nouwinking a merge la film cu un baiat nu e neaparat o crima thinking, iar mamei tale ii poti spune ca mergi cu o prietena sau colegiibatting eyelashes. Si sa stii ca nu conteaza asa mult daca fumeaza sau a fumat, iti spun din propria experientA, fostul meu prieten fuma thinking ok bun, am incercat si eu o data... nu mi-a placut deci nu mai vreauwinking => asta nu ar fi o mare problema, doar ca depinde de fiecare poate eu sunt mai "tare" si ma pot abtine, deci incearcawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il placi cu adevarat nu conteaza ce spune mata.va ce doresti.
si ce daca o fumat. cred ca toti de aici au fumat macar macar odata.rolling on the floor ca n-ai cum sa nu incerci niciodata
deci spune-i si mamei tale adevaru.esti mare ai deciizile tale.prezintal ma intai.tre sa fii curajoasa
sper ca ai invatat cv

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai teme de facut in clasa a 6 a in loc sa iti bati capul cu baietii? eu in clasa a 6 a inca ma uitam la desene animate si coloram

| h3r a răspuns:

Si daca ar stii cu cine ai merge, nu te-ar lasa.
Si sper sa nu te lase.