| LauRy_8802 a întrebat:

Eu am 15 ani si imi place de un tip din liceu (are tot 15 ani) si il vedeam mai mereu in pauza. il vedeam ca se uite dupa mine, si intr-un final mi-am facut curaj si i-am cerut id-ul happy pe mess i-am spus imi place de el si el a zis ca si-a dat seama deja, apoi nu a mai zis nimic. A doua zi mi-a zis ca s-a uitat dupa mine si nu m-a vazut. Dupa 3 zile l-am vazut in liceu, s-a uitat la mine si nici nu m-a bagat in seama sad Oare ii place de mine? pentru ca il vad cum de uita la mine si cand ma uit la el intoarce privirea nu stiu ce sa-i mai zic. i-am zis deja ca imi place de el si nu a zis nimic sad Ce sa fac? help!

5 răspunsuri:
| deviant18 a răspuns:

E timid. eu zic sa preiei tu initiativa si sa vorbesti cu el pe mess, despre carti, muzica, filme, hobby'uri. si daca va intelegeti bine, iesiti la un suc! bafta!

| gigiro a răspuns:

E clar ca acestui baiat, nu ii place de tine indeajuns! Daca dupa ce i-ai declarat ca iti place de el, a ramas " nemuritor si rece", inseamna doar ca ii face placere ca tu te uiti dupa el, ca ii cauti privirea. Tu ai facut primul pas, el trebuia sa-l faca pe al doilea! Ori este prea timid, ceea ce nu prea cred, ori are prietena, ori este indecis.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai gresit ca i-ai spus ca il placi.
Baietilor in special le place sa isi castige iubita, sa o cucereasca, dar el ce sa mai faca daca tu i te-ai pus pe tava instant, fara ca macar sa va cunoasteti putin?!

Inteleg ca esti mica, dar fi mai subtila pe viitor si ceva mai inabordabila cu baietii, lasa-i pe ei sa te caute, sa te cucereasca.ca acolo e farmecul!
Poti face primul pas numai cand esti sigura ca baiatului ii place de tine si vrea mai mult, altfel faci o greseala ca asta: si-a pierdut interesul!

Cred ca in locul tau, as vorbii cu el pe mess sau fata in fata si i-as spune ca ma refeream ca il plac in sensul de prieten, amic, ca mi se pare ca e de treaba si putem avea o relatie de prietenie... apoi, dupa ce va cunoasteti mai bine si esti sigura de sentimentele voastre, poti privii spre o relatie de iubire!

Deci, nu te mai grabii, invata sa iti cunosti posibilii iubiti, lasa-te mai greu cucerita!

| Digital112 a răspuns:

E timid baiatu... vb tu cu el

| BomBonika_9617 a răspuns:

I`mPerfect(a)! nu pot sa ma abtin sa nu comentez pentru ca nu toti baietii is la fel! Nu mereu cel pe care il placi te place si dk nu te place nu cred ca o sa te mai caute, cucereaska etc. cum ai zis tu!

Draga LauRY! Sunt sigura ca acel baiat X te placesmug:X dar cred ca este foarte timid :* incearca sal cuceresti tongue fa aceleasi lucruri caruia ii plac (nu chiar toate laughing ) Sunt 100% sigura ca aceasta poveste va avea un final fericit :X cper ca tiam putu fi de ajutor :* Funda PLS crying