| gabytza8 a întrebat:

Buna TPU:Eu am un prieten (amic in momentul de fata) il plac si el cred ca ma place adica sunt prea multe semne.Dar nu a facut nici un pas adica sa ma intrebe, imi vorbeste frumos imi face complimente... Oare de ce nu face primul pas adica sa ma intrebe?
Ofer fundita!winking

Răspuns Câştigător
| Zuke a răspuns:

El nu face primul pas deorece ii este frica sa nu il refuzi.De obicei trebuie baiatul sa faca primul pas dar din moment ce ii este teama, ii zici asa:

NUMELE(De ex.Andrei)hai sa mergem in parc pe o banca.
Ajungeti in parc.
ii spui sa vedeti cate lucruri aveti in comun.Si daca aveti peste trei lucruri on comun, sunteti meniti sa fiti impreuna.Si daca aveti peste trei lucruri ii zici asa :
-Vrei sa fii prietenul/Prietena mea/meu?

Si o sa zica da.

Sper ca te-am fost de ajutor.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate se simte mai bine in postura asta de prieten/amic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de prieten (amic)...cat de des te intalnesti cu el? Prieten cu cineva cunoscut, coleg de clasa, cat de apropiati sunteti?

| gabytza8 explică (pentru anonim_4396):

Suntem destul de apropiati si ne intalnim des

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabytza8):

Te inteleg...dar...cat de apropiati sunteti? Sunteti colegi, prieteni din copilarie, etc?

| gabytza8 explică (pentru anonim_4396):

Pai ne-am imprietenit in luna mai si am devenit prieteni pentru mine mi-e apropiat dar el tine destul de mult la prieteni dar are multe prietene fete (amice) si cu nici una nu se comporta cum se comporta cu mine