| iubitha15 a întrebat:

Eu cu prietena de-a mea am fost la o colega acasa. Ea e sora iubitului meu. Sunt de 9 luni cu el. Cand am implimit 6 luni am decis sa ma culc cu el. La primul numar a folosit prezervativ, la al2-lea a pus 2..ma sunat mama si a trebuit sa plec. A doua zi am fost cu el la pensiune si acolo am facut doar 3 nr ca tot asa m-a sunat mama. dupa o sapt el mi-a spus ca trebuie sa plece in Franta pentru 3 luni. Cu o zi inainte am facut dragoste eram pe stop dar a folosit prezervativ. In fiecare luna mi-a venit menstruatia dar ma doare buta ingrozitor, am stari de voma, am ameteli ma doare capul. E posibil sa fiu insarcinata? va rog fara jigniri sau bataie de joc. Raspunde-ti sincer.
P.s. am 16 ani jumate. nu am facut ceva ieit din comun!
Multumesc anticipat! Funda+ vot!

Răspuns Câştigător
| Printzzesa a răspuns:

Buna. Nu ai cum sa ramai sau sa fii insarcinata daca este asa cum ai spus tu. toate aceste simptome pot fi de la altceva nu neaparat ca esti insarcinata! Daca vrei sa fii mai sigura fa un test de sarcina iar daca testul este negativ eu iti sugerezsa-ti faci niste analize poate este altceva! kiss

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu spui ca nu ai facut nimic iesit din comun. Pe de o parte ai dreptate deoarece cei mai multi oameni traiesc dupa placerile lor, de capul lor, dupa cum le place, si fara nici o lege. Dar Dumnezeu spune ca orice relatie sexuala in afara casatoriei este neplacuta inaintea Lui, si orice relatie de felul acesta si in timpul acesta este de asemenea neplacuta pentru El (Levitic.15:19). Daca nu tii cont de Dumnezeu, sa stii ca nici El nu va tine cont de tine mai tarziu. Si ceea ce vei semna, aceea vei si secera. Multa lume aud vaitandu-se: "De ce Doamne?" Pai din pricina prostiei lor.
Sa nu te mai miri ca te doare burta; caci aceasta este din cauza ca nu trebuia sa te culci cu el in timpul menstruatiei. Aceasta este o mare nesocoteala de care acum dai socoteala. Nu-L nesocoti pe Dumnezeu; caci El te-a creat si tot El te va vindeca daca te vei intoarce la El.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Faptul ca ai simtit nevoie sa spui ca nu ai facut ceva iesit din comun denota o educatie mai stricta(m-as aventura sa spun ca si religioasa). Deci la un anumit nivel esti constienta de moralitatea indoielnica a situatiei.Eu provin dintr-un asemenea mediu, dar pana nu-mi confirmi/infirmi suspiciunea nu-ti mai zic nimic de treaba asta.Simptomele pe care le descrii tu, in 99% din cazuri sunt provocate de stres emotional sau ceea ce in mod obisnuit se numeste 'criza de constiinta'.In nici un caz nu e vorba de sarcina.

| iubitha15 explică:

Burta*